پوشاک, مقالات

تشریح لباس های ایرانی از زبان یک توریست

تشریح لباس های ایرانی از زبان یک توریست

تشریح لباس های ایرانی از زبان یک توریست : او در وبلاگ خود این چنین نوشته است : ” یکی از سؤالات اساسی برای زنانی که می خواهند به ایران سفر کنند،این است که چه لباس هایی اجازه دارند بپوشند، ایران یک کشور چهار فصل است ، با قوانین اسلامی و مردمانی که که  مد و زیبایی را دوست دارد .

شاید شما فکر کنید که شرایط آسان نیست ،اما در واقع آسان است. و پوشیدن لباس های آنها شما را زشت نمی کند.

قسمت اصلی این پوشش ، پوشیدن مو است ، با یک حجاب (روسری) و پوشیدن به اصطلاح مانتو است ،مانتو یک کت است که دست ها و بخشی از بدن را پوشش میدهد .

قسمت دیگر مچ پا است ، بسیاری از زنان ایرانی شلوار جین تا مچ پا میپوشند . علاوه بر این، زنان ایرانی اغلب لباس های خود را بسیار محکم می پوشانند، به خصوص، مانتو در اندازه های تنگ استفاده می شود.

البته لباس های دیگر بعنوان جایگزین مانتو پذیرفته می شوند ، که باسن و دست ها را میپوشاند ، این امر مخصوصا در مناطق گرم بسیار رعایت میشود . اغلب چادر توسط زنان استفاده می شود، زیرا برای پوشش دادن اندام ها بسیار آسان است ، اگرچه راه رفتن و استفاده از آن برای من سخت بود – من حدس می زنم ایرانی ها به آن عادت کرده اند.

به عنوان یک توریست، شما فقط  زمانی که میخواهید از مساجد بازدید کنید نیاز به چادر دارید .

تشریح لباس های ایرانی از زبان یک توریست

تشریح لباس های ایرانی از زبان یک توریست

پوشش در شهر های مختلف

در جنوب ایران،  یک ماسک استفاده میشود که در بالای چادر گره خورده است. جنوب ایران نزدیک به فرهنگ عربی و همچنین هند است. بنابراین شما می توانید بسیاری از رنگ ها و همچنین نقاب های بیشتری پیدا کنید.

زنان کرد نیز کمی متفاوت هستند. لباس آنها با آستین های بلند و به طور معمول در رنگ های بسیار روشن و شفاف است ، و سر با نوعی کلاه پوشیده شده است، که اکنون تحت کنترل اسلامی است و همچنین توسط یک حجاب اضافی پوشیده شده است.

با این وجود ایران به طور کلی یک کشور بسیار مدرن است و شما عمدتا دختران را در مانتو و یک حجاب سبک پیدا خواهید کرد ؛ بنابراین، به عنوان یک توریست، شما هیچ نگرانی در مورد آن نداشته باشید .

پوشش در داخل خانه : خانم های ایرانی در خارج از خانه چادر میپوشند و خود را حفظ میکنند ، به محض اینکه داخل خانه می شوند، آنها آنها مانند اروپایی ها عمل میکنند .

پوشش زنان ایرانی در شهر های مختلف

من به عنوان یک توریست، تصمیم گرفتم که سبک خود از حجاب را براساس آب و هوا انتخاب کنم. علاوه بر حجاب به خارج از ایران هم برسد زمانی که سر با هیچ چیزی بجز کلاه فرنگی پوشیده نمیشود .

این مطلب توسط تولیدی پوشاک اندیشه برند برتر پوشاک ترجمه شده است .

مطالب مرتبط