پارچه شناسی, مقالات

8 پارچه ی 100٪ سازگار با محیط زیست

8 پارچه ی 100٪ سازگار با محیط زیست

8 پارچه ی 100٪ سازگار با محیط زیست

کدام پارچه ها به طور طبیعی قابل تجزیه هستند؟ اكثر پارچه ها و الیاف طبیعی زیست تخریب پذیر هستند ،ما در ادامه 8 پارچه ی 100٪ سازگار با محیط زیست را که کاملا پایدار و مفید هستند معرفی خواهیم کرد .
8 پارچه ی 100٪ سازگار با محیط زیست

8 پارچه ی 100٪ سازگار با محیط زیست

1- پارچه ی پنبه ی آلی

اولین پارچه از 8 پارچه ی 100٪ سازگار با محیط زیست پنبه ارگانیک است که بدون استفاده از مواد شیمیایی ، سموم دفع آفات یا مواد مصنوعی موجود در داخل آن تولید می شود ، این پارچه حداقل 1-5 ماه طول بکشد تا به طور کامل تجزیه شود ، که خیلی نزدیک به یک هسته سیب است که 2 ماه طول می کشد به چرخه ی طبیعت بازگردد.
برای خرید تیشرت پنبه ای مردانه ، بلوز شلوار مردانه پنبه ای ، تیشرت شلوار مردانه ، لباس راحتی مردانه ، لباس ورزشی مردانه ، لباس خواب مردانه پنبه ای  کلیک کنید .

پارچه پنبه عالی

2- پارچه ی ابریشم

ابریشم ، همیشه یکی از مقاوم ترین الیاف طبیعی بوده و با گذشت زمان سخت تر می شود. بعد از گذشت 4 سال ، ابریشم شروع به تجزیه شدن میکند . علم ثابت کرده است که استفاده از آنزیم های اسیدی سرعت تجزیه بیولوژیکی ابریشم را افزایش می دهد.

پارچه ابریشم, پارچه سازگار با محیط زیست

3- پارچه ی کنف

یک گیاه فوق العاده متنوع از نظر الیاف است ، شاهدانه در تولید پوشاک ، کاغذ ، پلاستیک های زیست تخریب پذیر ، رنگ ، عایق ، سوخت های زیستی ، پارچه و حتی بعنوان یک منبع غذایی برای روغنهای اساسی امگا مورد استفاده قرار می گیرد.
هنوز با استفاده از روشهای طبیعی تولید می شود ، کنف برش داده می شود و به صورت دستی الیاف از آن جدا میشود . اطلاعات کمی در مورد مدت زمان مورد نیاز برای تجزیه بیولوژیکی فیبرهای شاهدانه وجود دارد.

پارچه کنف, الیاف طبیعی,پارچه سازگار با محیط زیست

4- پارچه ی رامی

پارچه رامی از گیاه Boehmeria Nivea ، گزنه چینی یا Rhea تولید می شود. این پارچه از زمان های بسیار قدیم نیز از این گیاهان تولید شده است و قرن ها توسط مصریان باستان و فرهنگ های آسیایی شناخته می شده اند. باندهای مومیایی مصری از پارچه رامی ساخته شده اند. در قرون وسطی ، فرهنگهای اروپایی نیز به این پارچه فیبری توجه پیدا کردند.
آزمایشات نشان داده که رامی کندتر از پنبه در داخل آزمایشگاه تجزیه می شود ، و زمان بیشتری طول میکشد تا بتواند به طور طبیعی در خاک تجزیه شود. اگر باند مومیایی سازی رامی قرنها سالم می ماند ، میتوانید تصور کنید که چند سال طول میکشد تا در خاک تجزیه شود .

پارچه رامی, پارچه سازگار با محیط زیست5- پارچه ی جوت

از این گیاه برای تهیه پارچه و طناب چرمی یا گونی استفاده می شود. این الیاف به طور طبیعی از گیاه جوت سفید در فرایندی به نام retting جدا می شوند. جوت بیشتر در ساخت کیسه به دلیل خاصیت ضد پوسیدگی بادوام از آن استفاده می شود. یک هکتار از گیاهان جوت می تواند تا 15 تن CO2 مصرف کند!
به دلیل پردازش بسیار کم ، جوت علی رغم خاصیت ضد پوسیدگی ، زیست تخریب پذیر است. می توان آنرا در زیر لایه ای نازک از خاک گذاشت تا از رشد علفهای هرز در کشاورزی جلوگیری کند و 2-3 سال زمان برای تجزیه بیولوژیکی نیاز دارد .

پارچه جوت

6- پارچه ی پشم

پشم در شرایط طبیعی و بدون افزودن مواد شیمیایی (که از دام تهیه می شود) تولید می شود و به عنوان یک نساجی پیشرو  هزاران سال است که در تولید لباس ، اثاثه یا لوازم داخلی و پتو استفاده شده است.
اگر با مواد شیمیایی ترکیب نشود حدود 1 تا 5 سال زمان لازم دارد تا به طبیعت بازگردد .

پارچه پشم, الیاف طبیعی

7- پارچه ی بامبو آلی

این گیاه پربار در واقع یکی از بلندترین گونه های چمن شناخته شده برای انسان است. به جای برداشت کامل ، بامبو مانند چمن بریده می شود که برای سلامتی خاک به مراتب پایدارتر است. بامبو همچنین بدون استفاده از سموم دفع آفات یا کودهای شیمیایی پرورش می یابد.
با این حال ، بامبوی غیر ارگانیک معمولاً در پراکسید هیدروژن خیس می شود تا قبل از ریختن آن درون ریون ، فیبرهای آن شکسته شود ، بنابراین بهتر است  دنبال لباس های ساخته شده از فیبر بامبو آلی باشید.
بامبو آلی به سرعت با تولید آنزیم های طبیعی تجزیه می شود . تولید کنندگان پارچه ها و الیاف بامبو خالص می گویند که 4-6 ماه طول می کشد تا فرایند تجزیه به صورت طبیعی انجام شود.

پارچه ی بامبو آلی

8- پارچه های آباکا

Abaca ، همچنین با عنوان “مانیلا شاهدانه” شناخته می شود ، الیاف برگی است که از برگ گیاه  Abaca ساخته شده است. ساقه های برگ قبل از اینکه شسته و خشک شوند تا الیاف ایجاد شوند با دست ، سلب و خمیر می شوند ، .آباکا قرن ها به عنوان یک فیبر طبیعی در طناب ، ریسمان و توری ها به دلیل داشتن مقدار زیادی لیگنین مورد استفاده قرار گرفته است ، و آن را فوق العاده قوی می کند.
الیاف آباکا علیرغم اینکه بسیار بادوام است ، پس از 2 ماه فرایند تجزیه را آغاز میکند .

Catégories Abaca

منبع : تولیدی و عمده فروشی پوشاک مشهد اندیشه .

8 پارچه ی 100٪ سازگار با محیط زیست ، برای هرگونه اطلاعاتی درباره ی پارچه شناسی کلیک کنید « تولیدی پوشاک اندیشه بزرگترین منبع دیجیتال پارچه شناسی »