پارچه شناسی

7 پارچه ی لوکس حیوانی

7 پارچه ی لوکس حیوانی

7 پارچه ی لوکس حیوانی

معرفی 7 پارچه ی لوکس حیوانی

1- پارچه ی آلپاکا

پارچه ای تقریبا توخالی است ، از 20 تا 70 میکرون قطر و در 22 رنگ طبیعی وجود دارد. سبک و قوی تر از پشم گوسفند است و عایق عالی گرما است . آلپاکا الیافی نرم ، متراکم و کوتاه ایجاد می کند ،  آلپاکا به خوبی با پشم ، محیر و ابریشم مخلوط می شود. از آلپاکا بخاطر نرمی و تراکم ، براق و ابریشمی ، برای ساخت پارچه های لوکس و لباس های ورزشی در فضای باز استفاده می شود.

پارچه ی آلپاکا, پارچه‌های لوکس

2- پارچه ی آنگورا ( موی خرگوش )

موهای سفید ابریشمی آنگورا فیبر توخالی است که به عنوان پشم طبقه بندی می شود. با قطر 14-16 میکرون ، یکی از ابریشمی ترین الیاف حیوانات است.از پشم خرگوش آنگورا در لباس بافتنی با کیفیت بالا استفاده می شود.

پارچه ی آنگورا, پارچه حیوانی لوکس

3- موی شتر

فیبر خوب شتر  حدود 20 میکرون قطر دارد و طول آن بین 2.5 تا 12.5 سانتی متر متغیر است. موهای شتر بچه ، که می تواند به اندازه 16 میکرون (در یک رده با ترمه ریز) اندازه گیری کند ، نرم ترین و با ارزش ترین نوع پارچهرا میسازد . با توجه به کیفیت و کمیاب بودن آن ، از پارچه ی موی شتر در لباس های لوکس استفاده می شود. بهترین کیفیت نخ شتر توسط خانواده های زن عشایر مغولستان و مغولستان داخلی چین بافته میشود .

پارچه از موی شتر, 7 پارچه حیوانی لوکس

4- پارچه ی ترمه یا کشمیر

استانداردهای ایالات متحده قطر فیبر کشمیر با کیفیت بالا را 14 میکرون تخمین میزنند قطر بیش از 19 میکرون نشان کیفیت آن نیست  ،کشمیر فضای خالی کمی بین الیاف دارد که باعث می شود حتی پارچه های سبک کشمیر گرم باشند  ، سلولهای کوتیکول روی سطح فیبر باعث صاف و درخشندگی آن می شوند.

این پارچه مجلل ، نادر و گران قیمت است : پشم شش بز کشمیر کافی است تا فقط یک ژاکت اسپرت ترمه را تهیه کنید.

پارچه ی ترمه یا کشمیر

 

5- پارچه ی موهر

موهر پارچه ای سبک و عایق است و استحکام کششی آن به طور قابل توجهی بالاتر از پشم merino است. مانند پشم ، موهر دارای پرزهای سطحی است ، اما نازک تر هستند و باعث می شوند لمس آن صاف باشد. نور منعکس شده از سطح آن ، درخشش مشخصه ای به موهر می بخشد.

پارچه ی موهر

6- پارچه ی ابریشم

از مرغوب‌­ترین پارچه‌­هایی است که در تهیه­‌ی لباس­ رسمی و مجلسی کاربرد زیادی دارد. پارچه­‌ی ابریشم طبیعی به مراقبت زیادی نیاز دارد. ابریشم رنگ­‌پذیری بسیار خوب و طیف رنگی گسترده­‌ای دارد. پارچه­‌های صددرصد ابریشم بسیار گران هستند و دوام کم­تری نسبت به ابریشم مصنوعی دارند.

پارچه ابریشم

از پارچه ی ابریشمی علاوه بر تولید انواع لباس مجلسی زنانه و مردانه در تولید لباس خواب مردانه و زنانه ، لباس راحتی مردانه و زنانه استفاده میشود ، لباس خواب ابریشمی در فصل سرد سال استفاده میشود .

7- پارچه ی پشم

پارچه های ساخته شده از جنس پشم نسبت به سایر منسوجات ، عایق بهتر ، مقاومت ، الاستیک و بادوام تر هستند . قطر فیبر از 16 میکرون در merinowool فوق العاده (شبیه به ترمه) تا بیش از 40 میکرون در پشمهای درشت مو است.

پارچه‌­های پشمی بیش‌­تر از هر پارچه­‌ای رطوبت را جذب و حرارت را دفع می­‌کنند؛ در نتیجه لباس‌­های پشمی رطوبت هوا را می­‌گیرند و بدن را گرم نگه می­‌دارند. پارچه­‌های پشم برای تهیه­‌ی انواع لباس­‌های گرم و لباس­‌هایی که رسمی بودن آن‌ها مهم است، به کار می‌روند.

پارچه پشم

منبع : تولیدی پوشاک مشهد اندیشه