پارچه شناسی, مقالات

7 پارچه برای پیراهن مردانه

7 پارچه برای پیراهن مردانه

7 پارچه برای پیراهن مردانه

آیا میدانید بهترین پارچه های پیراهن مردانه کدامند ؟ مهمترین مواردی که در انتخاب پارچه  باید مورد توجه قرار گیرد چیست ؟  ما در این مطلب 7 پارچه برای پیراهن مردانه را معرفی میکنیم .
این پست ها را مطالعه کنید تا درباره الیاف و پارچه های منسوجات بیشتر بدانید.

7 پارچه برای پیراهن مردانه

7 پارچه برای پیراهن مردانه

 1. پنبه
 2. پولین
 3. جناغی Twill
 4. کتان
 5. فلانل
 6. پنبه گاباردین
 7. آکسفورد / پارچه ی Pinpoint

بهترین پارچه ها برای پیراهن مردانه   

1- پیراهن مردانه ی پنبه ای

پیراهن مردانه ی پنبه ای

پنبه ی باکیفیت مانند نخ پیما ، سوئیس یا مصر پنبه ای با تعداد نخ های بالای حداقل 160 تا 220 را تهیه کنید ، نیازی به مطالعه بیشتر نخواهید داشت. زیرا پیراهن های ساخته شده با این پارچه ها ، تمام تست های لازم لباس را انجام داده اند  و در کل زیبا و لطیف به نظر میرسند .

پارچه های نخی مانند مصری ، یا پنبه آمریکایی پیما – بهترین و مطلوب ترین پارچه برای تولید پیراهن هستند. آنها بسیار گران هستند ، همچنین آنها نرم بوده و تعداد نخ های استفاده شده بسیار بالا هستند .
از این میان ، پنبه مصر بهترین است. پیما آمریکایی در مقام دوم دوم قرار دارد .

از پارچه های پنبه ای بسیار باکیفیت در تولیدی پوشاک مشهد  :
 1. ست مردانه و زنانه
 2. لباس ورزشی مردانه
 3. انواع لباس راحتی مردانه
 4. تیشرت شلوار مردانه
 5. بلوز شلوار مردانه
 6. سویشرت شلوار مردانه
 7. کاپشن شلوار مردانه
 8. انواع لباس کودک و نوجوان
 9. لباس ورزشی زنانه پنبه ای  و … برند اندیشه استفاده میشود .

2- پیراهن مردانه ی پولین

پیراهن مردانه پوپلین

پوپلین ، از محبوب ترین پارچه هاست ، این پارچه بافتی ساده دارد با ظاهر صاف ، خنک است و دارای تنفس . پوپلین با کیفیت خوب ، پارچه ای کاملاً زیبا و با کیفیت بالا است.

یکی از مضراتی که پوپلین به عنوان پارچه پیراهن دارد این است که اگر پارچه ای کاملاً مات می خواهید این برای شما مناسب نیست – زیرا نازک و همیشه بسیار شفاف است. اما وزن کم آن یک مزیت محسوب شود ، یکی دیگر از معایب آن چروک شدن آن است ،  بنابراین با توجه به تمام نکاتی که در اختیار شما قرار دادیم ، پوپلین برای ساخت پیراهنی که می توانید در هر زمان و هر مکان ، به خصوص پیراهن های رسمی بپوشید ، عالی است .

 

3- پیراهن مردانه ی جناغی – پارچه ی Twill

7 پارچه برای پیراهن مردانه
پارچه ای بسیار نرم است اما از پنبه ، ابریشم یا پوپلین سنگین تر است. پارچه ای بسیار بادوام و قوی است ، این پارچه با وجود بافت محکم آن بسیار نرم است ، و الگوی بافت آن بسیار آشکار است ، پارچه ی جناغی باکیفیت کمی براق است ( به دلیل بافت) ، به راحتی اطو میشود و در برابر چین و چروک مقاوم است .
پیراهن مردانه ی جناغی - پارچه ی Twill

4- پیراهن مردانه ی کتان

پیراهن مردانه ی کتان
هیچ چیز ظریف تر از لباس های تولید شده از این پارچه نیست و با گذشت زمان و شستشو بهتر می شود و مناسب ترین پارچه برای پوشیدن در آب و هوای گرم تابستانی است (مناسب برای لباس تابستانی مردانه ) .
پیراهن کتان مردانه چین و چروک زیادی دارد البته این چروک ها به زیبایی آن می افزاید . اگر به چین و چروک ها توجه نکنید و پارچه ای را طبیعی و دارای تنفس میخواهید ، چیزی مانند کتان نیست. پیراهن کتان درجه یک است .
من در مورد پارچه کتانی 100٪ صحبت کرده ام – اما اگر کتانهای مخلوط شده را مانند مخلوط کتان بامبو بردارید ، برخی از مشکلات کتانی کم خواهد شد  .؛ این چین و چروک کمتر خواهد شد.

5- پیراهن مردانه فلانل

پیراهن مردانه فلانل

فلانل یک پارچه با وزن سنگین و ضخیم است و برای ساخت پیراهنهای آستین بلند زمستانی مناسب است.  می تواند 100٪ پنبه یا ترکیبی از پنبه / پشم یا پنبه / ترمه باشد. گرم است و احساس نرمی دارد. ( مناسب برای لباس زمستانی مردانه )

6- پنبه گاباردین

پیراهن پنبه ای گاباردین

 

 

گاباردین پارچه ای با وزن متوسط ​​و سخت است که دارای سطحی صاف است و می تواند از پارچه های پشمی یا نخی باشد ، به دلیل دوام باای لباس ، بهترین پارچه برای تولید لباس و کت و شلوار است. همچنین به راحتی چروک نمی شود . یکی از مضرات این است که به نظر می رسد کمی درشت و سنگین است – اما اکنون تغییراتی در گاباردین بوجود آمده ، گاباردین جدید نرم و نازک تر و سبک تر هستند.

7- پیراهن مردانه آکسفورد /  پارچه Pinpoint

پارچه های آکسفورد کمی خشن هستند و گرم ، قابل تنفس و بسیار بادوام هستند. آنها برای پیراهنهای رسمی و لباسهای نیمه رسمی مناسب نیستند. پارچه های Pinpoint از پوپلین سخت تر و سفت تر و سنگین تر هستند. این پارچه ها برای لباس های گاه به گاه / لباس کار / لباس معمولی و ..  مناسب هستند.
پارچه آکسفورد و پارچه پینوپود دارای همان بافت است – یک سبد سبد متقارن. اما تفاوتهای ظریف بین این دو وجود دارد. در پارچه آکسفورد ، دو یا چند نخ تار از تعداد مساوی نخهای بافنده عبور می کند. در pinpoint ، یک تخته منفرد از دو نخ پیچیده عبور می کند و در نتیجه بافتی ظریف تر و بافت تنگ تری ایجاد می شود. پارچه پیراهن pinpoint بسیار مناسب است که از دید خوب بسیار مهم است. پینوپت برای تهیه پیراهن رسمی از پارچه آکسفورد بهتر است .

منبع : تولیدی و عمده فروشی پوشاک مشهد اندیشه – بزرگترین منبع پارچه شناسی – .