مقالات

6 واقعیت درباره ی “مد سریع “که نمیدانستید

6 واقعیت درباره ی "مد سریع "که نمیدانستید

6 واقعیت درباره ی “مد سریع “که نمیدانستید

6 واقعیت درباره ی "مد سریع "که نمیدانستید

6 واقعیت درباره ی “مد سریع “که نمیدانستید

در واقع بسیاری از مردم دنبال چیز های مادی هستند تا آنها را راضی نگه دارد ، اما شاید برای مدت کوتاهی راضی باشند ، دوباره احساس خواهند کرد تا به خرید بروند و لباس های جدیدی که وارد بازار شده اند را امتحان کنند ، این فرایند سبب تسریع روند مد شده است ، شما درباره ی مد سریع چقدر اطلاعات دارید ؟ ما در این پست 9 واقعیت درباره ی “مد سریع ” که نمیدانستید را بازگو خواهیم کرد .

Fast Fashion 

1- مد سریع چیست ؟

Fast Fashion یک اصطلاح نسبتاً مدرن است ، مد سریع اصطلاحی است که با توجه به تغییرات سریع روند مد استفاده می شود.  اغلب اوقات ، شما لباس هایی را در ویترین ها میبینید که بسیار محبوب و عامه پسند هستند و بسیاری از افرادی که میشناسید آنرا خریداری کرده اند ، و پس از فقط چند هفته منسوخ میشود ، ما از آن به عنوان مد سریع یاد می کنیم.

6 واقعیت درباره ی “مد سریع “که نمیدانستید

2- آغاز مد سریع از چه زمانی بود ؟

جالب است بدانید که Fast Fashion مفهومی جدید نیست. Fast Fashion اصطلاحی بود که در اوایل دهه 90 میلادی و پیش از آن ، در طول دهه 80 در ایالات متحده شناخته می شد. در واقع نقطه ی آغاز Fast Fashion انقلاب صنعتی بود.

3- چرا مد سریع برای سیاره خطرناک است

 1.  آلودگی ناشی از تولید پارچه های جدید به محیط آسیب میزند .
 2. هدر دادن وقت شاید بزرگترین آسیب مد سریع باشد ، شما برای خرید لباس دائما باید به فروشگاه ها بروید و این یک آسیب بزرگ روحی است .
 3. حجم زباله های نساجی بشدت در حال افزایش است .
 4. حتی برای تولید لباس های طبیعی و ارگانیک نیز به حجم زیادی از محیط و آب نیاز است .
 5. کارگران در مزارع تحت تاثیر آلودگی کود های شیمیایی قرار دارد .

4- مد سریع برای کارگران حوزه ی نساجی خطرناک است

 1. کارگران کمترین دستمزد را میگیرند ، با تسریع روند مد ساعات کاری کارگران با حفظ حقوق ثابت افزایش می باید .
 2. کارگرانی که در کارخانه جات نساجی و مزارع کار میکنند عموما دچار سرطان ریه میشوند .
 3. در سال 1911 یک کارخانه در نیویورک دچار آتش سوزی شد و باعث کشته شدن 146 کارگر شد.
 4. در سال 2012 در بنگلادش حادثه ای مشابه  اتفاق افتاد ، بیش از 115 نفر را کشتند.

6 واقعیت درباره ی “مد سریع “که نمیدانستید

5- چرا مد سریع حتی برای مصرف کننده هم بد است

دائما به خرید فکر کردن و پیگیر روند مد بودن تا حدودی خوب است ، اما درباره ی مد سریع باید بگوییم که افرادی که دائما بفکر خرید و تغییر سبک پوشش خود هستند ، دچار نوعی وسواس هستند و این میتواند به مشکلات روحی تبدیل شود .

مد های سریع عموما دارای کیفیت ایده آل نیستند ، درست است که قیمت های مناسب و باور نکردی دارند اما در طولانی مدت شما برای لباس هایی که تنها یکبار میپوشید ، هزینه های بسیاری خواهید کرد .

حدود 80 میلیارد پوشاک جدید هر سال تولید می شود ، و حدود 86٪ از لباس ها در طی سال به محل دفن زباله میروند و تجزیه آن حداقل تا 40 سال طول میکشد .

6- گزینه های جایگزین برای مد سریع

اگر به این فکر میکنید که لباس های خود را پس از چندبار پوشیدن به خیره خواهید بخشید و از فرستان آنها به زباله دان جلوگیری میکنید باید بگویم ، حتی این ترفند هم نخواهد توانست شما را آرام کند ؛ زیرا لباس هایی که در فرایند Fast Fashion تولید میشوند از کیفیت ایده آلی برخوردار نیستند و برای نیازمندان نیز سودی نخواهد بخشید .
اگر میخواهید در یک جشن شرکت کنید و یک لباس را میخواهید بخرید که میدانید فقط یکبار آنرا میپوشید بهتر است کمی صبر کنید ، میتوانید یک لباس زیبا و مناسب از دوستتان قرض بگیرید یا یک لباس مناسب اجاره کنید .این کار بسیار بهتر است تا اینکه شما خود را یکی از افرادی بدانید که در حال تولید زباله و در نتیجه آسیب رساندن به محیط زیست هستند بدانید .

فروشگاه های پوشاک طبیعی – پوشاک مشهد

تولیدی و عمده فروشی پوشاک اندیشه ، بزرگترین تولیدی پوشاک الیاف طبیعی در مشهد است ، این تولید کننده از الیاف سازگار با محیط زیست برای تولید پوشاک استفاده میکند ، لباس های خریداری شده از فروشگاه های اندیشه را میتوانید سال های سال استفاده کنید و این خود نشانی از پایداری لباس ها می باشد .
پوشاک سازگار با محیط زیست برند اندیشه  :

 • ست تیشرت شلوار مردانه پنبه
 • بلوز شلوار مردانه
 • ست لباس راحتی مردانه پنبه
 • لباس خواب مردانه
 • نواع لباس ورزشی زنانه پنبه
 • لباس راحتی زنانه پنبه
 • انواع لباس تابستانی پنبه مردانه و زنانه و … اشاره کرد .
مطالب مرتبط :

6 واقعیت درباره ی “مد سریع “که نمیدانستید