آموزش های ساده و کاربردی, مقالات

5 راه برای از بین بردن چروک لباس بدون اتو

5 راه برای از بین بردن چروک لباس بدون اتو

5 راه برای از بین بردن چروک لباس بدون اتو

اتو زدن بهترین راه برای از بین بردن چین و چروک ها است می توان بتدریج از شر چین و چروک پیراهن و سایر لباس ها خلاص شد. اولین نکته در شیک پوشی این است که قبل از پوشیدن لباس آن را اتو بزنید. هیچ چیز بدتر از یک لباس پر از چین و چروک نیست زیرا ظاهر را شلوغ و بهم ریخته و بی نظم نشان می دهد .در این پست 5 راه برای از بین بردن چروک لباس بدون اتو را ذکر خواهیم نمود.

5 راه برای از بین بردن چروک لباس بدون اتو

5 راه برای از بین بردن چروک لباس بدون اتو

وقتی اتو در دسترس نداریم می توان از یکی از 5 راه برای از بین بردن چروک لباس بدون اتو استفاده کرد و تا حدودی مشکل چین و چروک لباس را حل نموده اما این روش ها به خوبی اتو زدن نیستند.

گام اول

اگر در حال حاضر از داشتن اتو محروم هستید و یا جایی هستید که امکان استفاده از اتو برایتان فراهم نیست روی لباس های نازک مانند ابریشم را مقداری آب ملایم روی نواحی چروکیده اسپری نموده و آن را آویزان کنید تا خشک شود این روش رای لباس های نازک مانند اریشم موثرتر است.
لباس های ضخیم تر را کاملا شسته و بدون اینکه آب آن را بگیرید آویزان نمایید تا به همان حالت خشک شود احتمالا کمی از چین و چروک آن راحت شوید.

گام دوم

لباس خود را به صورت صاف و منظم زیر تشک تخت خود قرار دهید. گرما و وزن تشک ، چروک های لباس را آزاد کرده و کاهش می دهد.

گام سوم

هنگام دوش گرفتن ، لباس را در حمام آویزان کنید و آب گرم حمام را باز کنید تا بخار ناشی از آب چین و چروک لباس را کمی باز کند نکته ی اساسی این است که حواستان به بخار زیاد حمام باشد زیرا اینکار خطراط زیادی بهمراه دارد .

گام چهارم

پوشاک خود را روی یک سطح صاف (ترجیحا خیلی سخت) بگذارید و یک حوله مرطوب را در بالای آن قرار دهید. فشار حوله ی خیس باعث می شود تا مناطق خیس شده نرم شود. سپس آن را آویزان کنید و بگذارید در هوای آزاد خشک شود.

گام پنجم

این احتمالاً ساده ترین روش است. به سادگی ناحیه چروکیده را مرطوب کنید و با سشوار به آرامی آن را خشک کنید و روی حرارت کم خشک کنید. شما باید دو اینچ فاصله داشته باشید تا به این لباس آسیب نرسانید.
گاهی اوقات در شرایطی قرار می گیرید که متوجه می شوید لباس شما به اتوی سریع نیاز دارد و اتو در دسترس نیست بنابراین با بررسی 5 راه برای از بین بردن چروک لباس بدون اتو این مشکل را حل نموده و از لحظاتتان لذت ببرید.

اتوی صحیح لباس

برای حفظ عمر پیراهن های خود و از بین بردن هرگونه خطر انقباض ، استفاده از سشوار به هیچ وجه توصیه نمی شود ، دو عمل شستشو لباس و آویز کردن آنها از اقدامات بسیار مهم در جلوگیری از چین و چروک بیش از حد است.
قبل از اقدام به اتوی لباس باید توجه داشت که شما نباید اجازه دهید لباس های شما برای مدت زمان طولانی در ماشین لباسشویی و خشک کن بماند. بهترین زمان برای اتو زدن لباس وقتی است که هنوز کمی مرطوب در آن وجود دارد ، اتو زدن در این زمان ، باعث می شود پارچه یا لباس بهتر از هر زمان های دیگر اتو و خشک شود.
از طرف دیگر ، اگر پیراهن شما خیلی خشک است ، احتمال دارد که در هنگام اتو زدن همه چین و چروک ها به خوبی باز نشود . بنابراین در حالت ایده آل ، باید لباس، کمی مرطوب باشد. اگر قبلاً لباس را خشک کردید ، روی آن را با دقت با آب اسپری کنید .

لکه گیری لباس قبل از اتو

پیراهن های خود را از نزدیک بررسی کنید تا مطمئن شوید که در حال حاضر هیچ لکه ای وجود ندارد. در مورد لکه ها باید این مطلب را بخاطر سپرد که اگر لباس لکه دار را اتو کنید ، گرمای وارد شده به آن باعث مقاوم شدن لکه می شود و حذف آنها دشوار می شود.

بنابراین در عوض ، اطمینان حاصل کنید که همه لکه ها از قبل اتو زدن برطرف نمایید.
همچنین مهم است که اطمینان حاصل کنید که صفحه ی کف اتوی شما تمیز باشد. اگر در گذشته لباسی را با اتو سوزانده باشید ، آنچه در آنجا کف اتو مانده است ، به محض داغ شدن دستگاه باز شده و لباس را کثیف می کند.

بنابراین مقداری مواد شوینده را روی کف اتو قرار داده و بگذارید تا کمی بماند ، در صورت لزوم با استفاده از یک پد تمیز کننده ، آن را تمیز کنید.

آب اضافه شده به مخزن اتو

مخزن اتو را با آب مقطر پر کنید. در بسیاری از مناطق ، آب شیر آب “سخت” است ، به این معنی که سرشار از مواد معدنی است که در صورت تبخیر آب در آن مقادیر کلسیم و منیزیم را ایجاد می کند. ته نشین شدن املاح موجود در آب می تواند سوراخ ها را مسدود کرده و از خروج بخار از اتو شما جلوگیری کند. و اگر بخار بخار اتو را بزنید، مواد جامد سفید یا قهوه ای با آن روی لباس شما بیرون می آید و آنها را لکه دار می کند. معمولاً ، شما می توانید ذرات را با دست خود دور کنید ، اما آنها مزاحم هستند. و حتی با قرار گرفتن روی لباس های رنگ سفید باعث بروز لکه روی آن می شوند.

عمده فروشی و خرده فروشی اندیشه

فروش عمده ی تی شرت چاپی

فروش عمده ی تیشرت تبلیغاتی

فروش عمده ی تاپ شلوارک مردانه

فروش عمده ی تاپ شلوارک زنانه

فروش عمده ی لباس خواب مردانه

فروش عمده ی لباس ورزشی زنانه

فروش عمده ی شلوارک کتان مردانه

فروش عمده ی لباس ورزشی مردانه

فروش عمده ی لباس خواب زنانه

فروش عمده ی لباس بچگانه