پوشاک, مقالات

مزایای پوشیدن لباس خواب در رختخواب

لباس خواب مردانه

مزایای پوشیدن لباس خواب در رختخواب

خواب اولین چیزی است که وقتی احساس فشار می کنید، به آن نیاز دارید. متأسفانه، بیشتر ما خواب را یک امر تجملی می‌دانیم و معتقدیم که خواب کمتر مفیدتر است. با این حال، خواب ناکافی یا بی کیفیت پیامدهای طولانی مدت بر سلامتی دارد. در نهایت، این عواقب می تواند بر زمان و بهره وری کلی شما تأثیر بگذارد.  ما در ادامه مزایای پوشیدن لباس خواب در رختخواب را بطور مفصل بررسی میکنیم.

به گفته NCBI، خواب بی کیفیت باعث دیابت، چاقی و بیماری های قلبی عروقی میشود هرچند در نگاه اول قابل توجه نیست. خواب خوب شبانه عامل مهمی در سلامت و تندرستی کلی ما است. و بسیار مهم است که هر شب استراحت خوب داشته باشید.

درست مانند لباس پوشیدن برای کارهای روزانه، مهم است که هر شب هنگام خواب درست لباس بپوشید، به خصوص به این دلیل که لباسی که می پوشید کیفیت خواب و سلامت کلی شما را تغییر می دهد.

در ادامه درباره ی عنوان های زیر صحبت خواهیم کرد.

1-چگونه لباس خواب کیفیت خواب و سلامتی را بهبود می بخشد

2- لباس خواب بدن  را در برابر سرما محافظت میکند

3- پوشیدن لباس خواب باعث پیشگیری از بیماری ها میشود

4- لباس خواب به بهداشت بدن کمک میکند

5- از مزایای پوشیدن لباس خواب، راحتی و آرامش است

 • مزیت لباس خواب نخی سبک.
 • لباس خواب فلانل در شب های سرد
 • ست پیژامه ابریشمی
 • ست لباس خواب پنبه

6- سبک و مدل لباس خواب

7- دیگر مزایای پوشیدن لباس خواب در رختخواب

8-انواع ست لباس خواب مردانه و لباس خواب زنانه

چگونه لباس خواب کیفیت خواب و سلامتی را بهبود می بخشد

یک سبک زندگی سالم فقط شامل تغذیه صحیح، ورزش و کاهش موقعیت های استرس زا نیست. بلکه به معنای احساس خوب در درون و بیرون ماست. بسیاری از ما فکر می کنیم که سالم بودن مستلزم عاداتی آنچنانی است که زندگی را تغییر می دهد، اما می تواند به سادگی پوشیدن لباس خواب مناسب برای خواب باشد. لباس خواب می تواند کیفیت خواب را با موارد زیر بهبود بخشد:

مزایای پوشیدن لباس خواب در رختخواب | لباس خواب مردانه و زنانه

لباس خواب بر سلامتی تاثیر دارد

1. لباس خواب بدن  را در برابر سرما محافظت میکند

اگرچه برخی از دانشمندان برهنه خوابیدن را توصیه می کنند، اما لباس خواب فواید متعددی مانند گرم نگه داشتن بدن شما دارد. لباس خواب پاهای شما را کاملا می پوشاند و در طول شب از پاهای شما در برابر سرما محافظت می کند. داشتن لباس خواب گرم در شب های سرد موثرتر است.

2. پوشیدن لباس خواب باعث پیشگیری از بیماری ها میشود

پوشیدن لباس خواب در شب خطر ابتلا به سرماخوردگی یا آنفولانزا را کاهش می دهد. اگر به طور تصادفی پتوهای خود را هنگام خواب از درآورید، دچار سرما خواهید شد. در چنین شرایطی، ممکن است بلافاصله بیدار نشوید تا بدن خود را بپوشانید. اما اگر پیژامه ی مناسب خود را پوشیده باشید، دیگر نگران این نخواهید بود که کسی پتوهای گرمتان را از شما بگیرد.

3. لباس خواب به بهداشت بدن کمک میکند

همانطور که خواب خوب شبانه به شما کمک می کند تا برای فعالیت های روز بعد شارژ شوید، پوست شما هم سلول های مرده را می ریزد و خود را تجدید می کند. وقتی به خواب می روید، بدن شما سلول های مرده پوست پر از میکروارگانیسم ها را با سرعت زیادی از بین می برد. اگرچه در اکثر مواقع مضر نیستند، اما ممکن است باعث ایجاد مشکل شوند. وقتی با لباس خواب به رختخواب می روید،  پوست مرده و باکتری ها در لباس شما قرار می گیرند و روی ملحفه های تخت نمی ریزند.

لباس خواب شما به عنوان یک مانع بین بدن و ملحفه های تخت شما عمل می کند. بنابراین باید لباس خواب خود را درست و مرتب بشویید. به گزارش مدیکال دیلی ، اگر لباس خواب خود را به طور منظم نشویید، ممکن است مستعد ابتلا به سیستیت، MRSA و عفونت های پوستی باشید.

مزایای پوشیدن لباس خواب در رختخواب | لباس خواب زنانه

مزایای پوشیدن لباس خواب در رختخواب

4. از مزایای پوشیدن لباس خواب، راحتی و آرامش است

برای اینکه بتوانید یک خواب خوب شبانه داشته باشید، باید قبل از خواب احساس راحتی کنید. راحت بودن در خواب به شما کمک می کند تا به سرعت به خواب عمیق برسید و مدت زمان زیادی بدون وقفه بخوابید. بنابراین شما می توانید یک ست پیژامه زیبا با پارچه ی مناسب  تهیه کنید. هنگام انتخاب لباس خواب و پارچه مناسب به این گزینه ها توجه کنید:

مزیت لباس خواب نخی سبک

این نوع لباس خواب ها از مواد نرم و قابل تنفس ساخته شده اند و برای خوابیدن در دماهای گرمتر گزینه مناسبی هستند. این لباس خواب برای بچه ها نیز ایده آل است زیرا پارچه نرم، بادوام و قابل انعطاف است.

لباس خواب فلانل در شب های سرد

این لباس خواب ها برای مناطق سردتر یا در شب های سرد گزینه بسیار خوبی هستند. از پارچه گرم و ضخیم میتوانید لباس خواب بسیار باکیفیت و گرمی را تهیه کنید.  این پیژامه‌ها برای استراحت در خانه نیز مناسب هستند.

ست پیژامه ابریشمی

پیژامه های ابریشمی نرم، مستحکم و عایق خوبی هستند که باعث گرمی، تنفس و جلوگیری از گرمازدگی می شود.

ست لباس خواب پنبه

این پارچه نرم ترین و خنک ترین پارچه برای لباس خواب شماست. پیژامه های این پارچه سبک وزن، قابلیت تنفس فوق العاده و صاف هستند. این لباس خواب برای دماهای گرمتر مناسب است. به‌علاوه، این لباس های خواب بسیار انعطاف پذیر هستند.

5. سبک و مدل لباس خواب

تا زمانی که لباس خوابتان راحت است، لازم نیست نگران سبک آن باشید. اما اگر فرد خاصی دارید که می‌خواهید تحت تأثیر قرار دهید، پوشیدن لباس خواب جذاب می‌تواند به شما امتیاز بیشتری بدهد.

دیگر مزایای پوشیدن لباس خواب در رختخواب

همانطور که گفتیم عوامل زیادی وجود دارند که می توانند بر توانایی شما برای داشتن یک خواب خوب در شب تأثیر بگذارند. برخی از آنها  ممکن است سخت باشد. سایر موارد، مانند انتخاب لباس خواب مناسب، راحت تر هستند و می توانند به نتایج مثبت خواب کمک کنند.

پوشیدن لباس خواب در رختخواب برای اولین بار به هندی ها نسبت داده شد ، اما این مد توسط مستعمرات بریتانیایی در دنیای غرب رایج شد. به احتمال زیاد انگلیسی ها متوجه شده بودند که لباس خواب چقدر راحت است و فواید خواب را که وابسته به پوشیدن لباس خواب است، تشخیص داده اند.

هنگام انتخاب لباس خواب، مهمترین چیزی که باید روی آن تمرکز کنید راحتی و تنظیم دمای بدن است.  پارچه ای را انتخاب کنید که روی پوست شما احساس خوبی داشته باشد و همچنین در دماهای گرمتر شما را خنک و در دماهای سردتر گرم نگه می دارد.

بسیار از افراد لباس خواب پنبه ای را ترجیح میدهند، اما بهتر است بدانید که این لباس خواب عایق خوبی نیست. همچنین برای کسانی که تعریق شبانه دارند گزینه خوبی نیست. با این حال، این پارچه مقرون به صرفه قابل تنفس، سبک و نرم است و بطور کلی انتخابی کاملاً خوبی است.

در نهایت، بهتر است لباس خواب های مختلف را امتحان کنید و ببینید چه چیزی برای شما مفید است. و به یاد داشته باشید که با تغییر فصل تغییراتی در لباس خود ایجاد کنید. لباس خواب تابستانی ممکن است در زمستان کارایی نداشته باشد.

انواع ست لباس خواب مردانه و لباس خواب زنانه

انواع لباس خواب مردانه و زنانه و بچگانه

ست لباس خواب مردانه و زنانه

اینکه شما چه لباسی را برای خواب انتخاب کنید به سلیقه ی شخصیتان بستگی دارد،ما مدل های ست لباس خواب مردانه و زنانه را برای شما به شتراک گذاشته ایم.

تولیدی و عمده فروشی پوشاک مشهد، بزرگترین تولید کننده ی لباس راحتی و اسپرت مردانه و زنانه می باشد، با مراجعه به فروشگاه اینترنتی اندیشه بهترین لباس های مورد نظر خود را خریداری کنید.

انواع لباس خواب مردانه و زنانه شامل موارد زیر است.

 • کت و پیژامه ست
 • ست تیشرت و پیژامه
 • ست بلوز و پیژامه
 • پیراهن بلند
 • پیژامه
 • تاپ شلوارک
 • تیشرت شلوار
 • بلوز شلوار و ….

 

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
رتبه بندی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
نمایش تمام دیدگاه ها