اخبار و فناوری های روز, مقالات

ژورنال لباس

ژورنال لباس

ژورنال لباس

در کنار مسکن ، لباس به عنوان یکی از اصلی ترین ابزارهای محافظت در برابر عناصر مطرح شد. برخی از محققان ادعا می کنند که پوشیدن لباس در درجه اول ناشی از تواضع ، و در درجات بعدی یک بعد زیبایی شناختی یا مذهبی دارد. در این مقاله درباره ژورنال لباس صحبت خواهیم کرد.

ژورنال لباس, ژورنال چیست

 

 

لباس یکی از باستانی ترین اختراعات انسان است. لباس در اواخر پارینه سنگی مورد استفاده قرار می گرفت که شامل برگ ، چمن و پوست درخت بود (برای مثال ، مردم اقیانوسیه از تاپا استفاده می کردند). شکارچیان و ماهیگیران از پوست ماهی ، روده شیرهای دریایی استلر و سایر حیوانات دریایی و پوست پرندگان استفاده می کردند.

در نوسنگی ، پس از یادگیری هنرهای ریسندگی و بافندگی ، مردم از الیاف گیاهان وحشی لباس می ساختند. انتقال در دوره نوسنگی به جمع آوری سهام و زراعت منجر به استفاده از پشم حیوانات اهلی و پارچه ساخته شده از الیاف گیاهان زراعی مانند کتان ، کنف و پنبه شد.

تن پوش و ژورنال لباس

نمونه های اولیه از تن پوش و ژورنال لباس ، روپوش بدوی (پوست حیوانات) و پارچه لاله بود. از روی لباس از جمله لباسهای لاغری مانند توگا ، تونیک ، پانچو ، بورکا و پیراهن استفاده شده است. انواع مختلفی از لباس های کمر مانند پیش بند ، دامن و شلوار که از پارچه لنگو گرفته شده است.

از زمان های بسیار قدیم ، روسری به عنوان محافظ و به عنوان یک نمادی که نشانگر وضعیت اجتماعی بود (به عنوان مثال ، سر روسری یا کاهنان فرقه های مذهبی ملت) خدمت می کردند. این همچنین اعتقادات مذهبی و جادویی را منعکس کرده است (برای مثال ، روسری که سر حیوان را نشان می دهد).

شرایط جغرافیایی مرتبط با طراحی و ژورنال لباس

لباس معمولاً با شرایط جغرافیایی سازگار است و اشکال متنوع آن و ماده ای که از آن ساخته می شود با توجه به آب و هوا تعیین می شود.

قدیمی ترین لباس مردمان منطقه گرمسیری-جنگلی ، به عنوان مثال ، در آفریقا و آمریکای جنوبی شامل یک پارچه لاله ، پیش بند و شنل بود. در مناطق معتدل سرد و قطب شمال ، لباس تمام بدن را پوشانده است.

به طور مثال : بین لباسهای مناطق شمال دور و مناطق شمالی با آب و هوای معتدل سرد تمایز قائل می شود. لباس های پوشیده شده توسط مردمان شمال دور کاملاً از خز ساخته شده است. مردمان سیبری دو نوع مشخصه لباس خز دارند.

در منطقه قطبی ، یک جامه خز ضخیم و پیراهن کش ورزش در بین افرادی مانند اسکیمو ، چوچی و نانسی پوشیده شده است.

در منطقه taiga ، لباس شل می شود و از جلو باز می شود (به عنوان مثال ، در میان اویکی ها و یاکوت ها). لباس های منحصر به فرد ساخته شده از جیر ، کاموای چرمی یا چرمی برنزه شده در بین سرخپوستان منطقه جنگلی آمریکای شمالی ظاهر شد: این زنان یک لباسی بلند و پیراهن مانند می پوشیدند و آقایان پیراهن بلند و شلوار بلند می پوشیدند.

لباس متناسب با فعالیت اقتصادی

انواع لباس با فعالیت اقتصادی انسان ارتباط نزدیکی دارد. بنابراین ، در اوایل دوران باستان ، نوعی لباس مناسب برای اسب سواری در بین عشایر که مشغول جمع آوری سهام بودند ، شکل گرفت. زن و مرد هر دو لباس و شلوار گسترده ای به تن داشتند.

با پیچیده تر شدن جامعه ، اختلافات در موقعیت های اجتماعی و خانوادگی به طور فزاینده ای بر لباس تأثیر گذاشت. و تفاوت هایی بین لباس زنانه و بین لباس زنهای مجرد و متاهل ظاهر شد. لباس های هر روز ، جشن ، عروسی و عزاداری ظاهر می شد. با تنوع کار بیشتر ، انواع مختلفی از پوشاک شغلی ایجاد شد. در مراحل اولیه تاریخ ، لباس منعکس شده ویژگیهای قومی (قبیله ای و قبیله ای) و متعاقباً خصوصیات عمومی ملی از جمله انواع محلی بازتاب یافته است.

عمده فروشی و خرده فروشی اندیشه

فروش عمده ی تی شرت چاپی
فروش عمده ی تیشرت تبلیغاتی
فروش عمده ی تاپ شلوارک مردانه
فروش عمده ی تاپ شلوارک زنانه
فروش عمده ی لباس خواب مردانه
فروش عمده ی لباس ورزشی زنانه
فروش عمده ی شلوارک کتان مردانه
فروش عمده ی لباس ورزشی مردانه
فروش عمده ی لباس خواب زنانه

مطالب مرتبط