پارچه شناسی, مقالات

10 پارچه ی زمستانی

10 پارچه ی زمستانی

10 پارچه ی زمستانی

10 پارچه ی زمستانی: برای فصول سرد سال مانند پاییز و زمستان باید لباس هایی گرم ، مقاوم ، طبیعی و زیبا بپوشیم ، تولید پوشاک اندیشه بزرگترین تولیدی و عمده فروشی پوشاک مشهد می باشد و از جمله لباس های پاییزی و زمستانی که تولید میکند شامل : ست کاپشن شلوار مردانه و زنانه،ست سویشرت شلوار مردانه و زنانه، کاپشن و سویشرت زنانه و مردانه، بلوز شلوار مردانه ، انواع پوشاک راحتی مردانه , اسپرت متناسب با فصل سرد می باشد.

پارچه هایی که این برند پوشاک برای تولید پوشاک زمستانی استفاده میکند شامل دورس ، پنبه دورو و … می باشد .
ما در ادامه انواع پارچه هایی که به گرم ماندن شما در فصل زمستان کمک میکند را معرفی خواهیم کرد . ما میخواهیم بدانیم چه پارچه هایی برای تولید لباس زمستانی مردانه و لباس زمستانی زنانه مناسب تر هستند .

10 پارچه ی گرم زمستانی

 

1. دورس

نوعی پارچه‌ی نخی که با الیاف پنبه بافته می‌شود و نسبت به دیگر پارچه‌های نخی ضخیم‌تر و مقاوم‌تر بوده و دارای انواع دو نخ و سه نخ است که از آن برای دوخت البسه‌ی گرم کن ورزشی ، سویشرت شلوار ، کاپشن شلوار و … استفاده میشود .

راهنمای شناخت پارچه؛ دورس چیست؟ - برنس مد

2. کشمیر

کشمیر پارچه ای : سبک وزن ، بسیار گرم ، بسیار نرم و لوکساست که برای لباس زمستانی استفاده میشود .

پارچه ی کشمیر

3. چرم

چرم از پوست حیواناتی همچون گاو ، گوسفند، شترمرغ، کروکودیل، مار و حتی کوسه تهیه می شود ؛ هرچند دوست داران محیط زیست استفاده از چرم را درست و انسانی نمیدانند ،اما چرم بهترین پارچه برای لباس زمستانی است و میتواند بدن را در برابر سرما به خوبی محافظت کند.

پارچه ی چرم

4. پشم

پشم در سطوح مختلفی وجود دارد، مثلا پشم مرینو به علت کیفیت بسیار خوب آن در صدر قرار می دارد ، بسیار نرم و راحت است. با این حال، بسیار قوی است، بنابراین  محصولات پشمی برای آب و هوای سرد و سیستم لایه بندی بسیار مناس است ، بلکه همچنین یک انتخاب عالی برای مسافران است. زیرا آسان بسته بندی میشود و مراقبت از آن نیز راحت است .

پارچه ی پشم

5. مخمل

پارچه مخمل برای فصل زمستان پوشش مناسبی است ما در اینجا انوع مخمل ها را معرفی میکنیم .

  • Velvet ( مخمل نما) : این نوع مخمل از سیلک ، نایلون ، موهر، پشم و گاهی پنبه ساخته می شود. مخمل Velvet پارچه ای بسیار لوکس ، شیک و مناسب برای موقعیت های خاص است .
  • Velveteen ( مخمل پنبه ) معمولا از پنبه و سیلک ساخته می شود و نسبت به مخمل Velvet می تواند در موقعیت های راحت تر استفاده شود.
  • Velour ولور یک الیاف ساخته شده از پنیه و فیبرهای ترکیبی است؛ و گزینه مناسبی برای استفاده در لباس های بیرون راحتی است.
  • Corduroy (مخمل کبریتی) این نوع پارچه نیز گزینه مناسبی برای زمستان است زیرا گرم و منعطف ست و اغلب برای شلوار استفاده می شود .

پارچه ی مخمل

6. پلار

پلار پارچه ای بسیار گرم و مناسب برای زمستان است ، شما با پوشیدن یک دست کاپشن شلوار یا سویشرت شلوار کاملا گرم خواهید ماند.

پارچه ی پلار

7. ابریشم

این پارچه ی گران قیمت یک ماده طبیعی بسیار قوی است که اگر خوب شسته شود رنگ، شکل و قدرت خود را از دست نمی دهد. برای لباس زمستانی مردانه و زنانه ، لباس خواب مردانه و زنانه ، لباس های شیک محلسی زنانه و … پرکاربرد است .

پارچه ی ابریشم

8. بامبو

بامبو انعطاف پذیر، نرم، دارای ظاهری براق است. گاهی الیاف بامبو حتی نرمتر از الیاف ابریشم و پنبه می باشند . از  ویژگی های آن می توان به جذب بسیار سریع رطوبت و عرق بدن، قابلیت تنفس پذیری و گرم نگه داشتن بدن در محیطهای سرد اشاره کرد.

پارچه ی بامبو

9. فاستونی

فاستونی یک پارچه ی قوی ، انعطاف پذیر ، خشن و بسیار پذیر و شیک و جذاب است. این بهترین نوع برای تولید لباس های زمستانی میباشد.
پارچه ی فاستونی در گذشته برای افراد با موقعیت اقتصادی بالا بوده است .

پارچه ی فاستونی

10 – پارچه‌ی خز

خز بطور کلی دو نوع است طبیعی و مصنوعی

  1.  پارچه خزی که خز طبیعی است از پوست  سمور، راسو، خرگوش ، روباه و پوست سگ آبی بدست می آید .
  2.  خز مصنوعی بعضی ها تمایلی به استفاده از خز های طبیعی ندارند ، در این موارد خز مصنوعی جایگزین مناسبی برای  خز طبیعی  میباشد که نسبت به خز طبیعی گرانتر است.

پارچه ی خز