پوشاک, مقالات

همه چیز درباره چاپ روی تیشرت

همه چیز درباره چاپ روی تیشرت

بالاخره وقت آن فرا رسیده است که همه چیز درباره چاپ روی تیشرت را در اختیار شما خوانندگان گرامی بگذاریم. تاریخچه چاپ روی پارچه به زمان های خیلی دوری باز میگردد و احتمالاً به چین باستان میرسد. اما اگر می‌خواهید با تاریخ چاپ بر روی تیشرت آشنا شوید باید به دهه هزار و نهصد میلادی بروید، یعنی قرن بیستم و از روزگاری که تیشرت برای اولین بار طراحی شد.

تیشرت, طرح چاپ روی تیشرت, تیشرت چاپ

چاپ بر روی تیشرت

همه چیز درباره اولین چاپ ها روی تیشرت

قبل از اینکه از تاریخ اولین چاپ بر روی تیشرت بگوییم. خوب است بدانیدتیشرت ها لباس هایی بودند که در زمان جنگ جهانی دوم برای ملوانان و سربازان طراحی شد که زیر یونیفرم خود بپوشند .مدتی بعد نیز این لباس عمومیت یافت و جوانان طرفدار تیشرت شدند.

تقریبا تاریخ اولین چاپ بر روی تیشرت هم به سال 1942 می‌رسد که تصویر تیشرتی با طرح دانشکده‌ی تیراندازی در مجله‌ی لایف چاپ شد.بعد از آن در دهه 1960 چاپ هایی بر روی تیشرت ها انجام شدبه منظور بیان عقاید شخصی، اعتراض‌ها، تظاهرات‌ها و تبلیغات استفاده می‌شد.

راهی برای بیان عقاید

این روند تا عصر حاضر هم ادامه پیدا کرد و شما می‌بینید که چاپ کلمات و یا تصاویر بر روی تیشرت‌ها و لباس‌های دیگر هر کدام مفهوم خاص خود را دارند. در واقع از جایی در تاریخ فشن لباسها دیگر جنبه‌ی پوشش و یا زیبایی نداشتند بلکه چاپ بر روی لباس‌ها نمادی جهت انتقال پیام و همچنین نمادی برای اعتراض شد.

امروزه چاپ عکس‌ها و نوشته‌ها بر روی تیشرت‌ها و دیگر لباس‌ها از اهمیت خاصی برخوردار است به طوری که گروهای اجتماعی و سیاسی مختلف با استفاده از چاپ بر روی تیشرت‌ها پیام خود را به مخاطب انتقال می‌دهند.

تاریخچه چاپ روی لباس

در دهه 1950 چند شرکت در فلوریدا آغاز به چاپ و تزیین تیشرت‌ها و دیگر لباس‌ها کردند. این شرکت‌ها ابتدا شال و روسری چاپی وارد بازار کردند اما چندی نگذشت که تبدیل به بزرگ‌ترین شرکت تولید تیشرت چاپی در آمریکا شدند.

تیشرت چاپی، چاپ بر روی تیشرت، مفاهیم چاپ شده بر روی تیشرت، خرید تیشرت خام، تیشرت تبلیغاتی

رینگرها به عرصه آمدند!

تیشرت‌های رینگر جزء آن دسته از تیشرت‌های چاپی بودند که در بین جوانان طرفداران زیادی به خود اختصاص داد. این تیشرت‌ها رنگی متفاوت دارند اما بدنه و درزهای آن رنگ یکسان دارند. این تیشرت‌ها نخستین تیشرت چاپی محبوب در بین جوانان بود.

تیشرت‌ها رسانه شدند

تیشرت‌های چاپی بیشتر از اینکه یک تبلیغ باشند یا جنبه‌ی زیبایی داشته باشند، یک رسانه هستند و قصد دارند پیامی را انتقال دهند.

کسانی که تیشرت‌های چاپی استفاده می‌کنند با نوشته و یا عکس روی تیشرت خود پیامی را به مخاطب خود انتقال می‌دهند. این پیام می‌تواند از یک بیان عقیده شخصی شروع شود و تا یک اعتراض جمعی و فرهنگ‌سازی ادامه یابد.

چاپ بر روی تیشرت,تیشرت چاپی, چاپ بر روی تیشرت, مفاهیم چاپ شده بر روی تیشرت, خرید تیشرت خام, تیشرت تبلیغاتی
همه چیز درباره انواع مدلهای چاپ روی تیشرت

چاپ برند

یکی از محبوب‌ترین انواع چاپ‌ها بر روی تیشرت یا هر نوع لباس دیگر قرار دادن برند لباس به صورت چاپی و یا گلدوزی شده بر روی لباس است. این نوع چاپ یکی از لوکس‌ترین انواع چاپ است که مردم آن را بسیار می‌پسندند. چاپ نام برند روی تیشرت علاوه بر اینکه جزئی از پرزنت هویت آن تیشرت است در واقع با اصالت بودن آن تیشرت را نشان می دهد. حقیقتا بسیار زیباتر است که بجای خرید از برندهایی که با اضافه کردن مارک های فیک به محصولات خود سعی در لوکس نشان دادن آن محصولات دارند از برندی خرید کنید که با اضافه کردن نام خود به طرح تیشرت کیفیت و اصالت محصول خود را مهر می کند.
برند اندیشه جزء آن دسته از برندهای محبوب است که نام برند خود را به بهترین نحو بر روی تمام لباس‌‌های خود چاپ و یا گلدوزی کرده است و یا نام خود را با یک مارک چرمی پرزنت کرده است.

چاپ با مفاهیم سیاسی

جناح‌های سیاسی، اعتراضات سیاسی و… جزء آن دسته از مواردی است که جوانان بسیار طرفدار آن هستند. به طور مثال در آمریکا تصاویر کاریکاتوری اشخاص سیاسی بر روی تیشرت‌ها چاپ می‌شد و یک نماد اعتراضی بود.

همچنین جناح‌های مختلف سیاسی عقاید و خط مشی خود را با استفاده از کلمات کوتاه بر روی تیشرت‌ها چاپ می‌کنند. حتی شعارها هم یک انتخاب برای چاپ شدن بر روی لباس‌هاست. تصور کنید تیشرت ها همانند کاغذی خالی است که میتوانید آن را بپوشید پس طرح و چاپ روی آن با جذابیتی خاص در واقع در بسیاری از موارد نشان دهنده سلیقه و سبک شماست.

چاپ بر روی تیشرت,تیشرت چاپی, چاپ بر روی تیشرت, مفاهیم چاپ شده بر روی تیشرت, خرید تیشرت خام, تیشرت تبلیغاتی

چاپ با مفاهیم اجتماعی و زیست محیطی

دغدغه‌مندان فضای اجتماعی و کسانی که نگران محیط زیست بوده اند نیز دست به کار شدند و دغدغه خود را با ساخت کلمات و جملاتی به صورت شعار بر روی تیشرت‌ها چاپ کردند.

آنها حتی گاهی از عکس‌ها برای بیان اهداف خود استفاده کرده‌اند. همانطور که گفتیم تیشرت‌ها یک رسانه برای بیان دغدغه‌هاست.

چاپ بر روی تیشرت,تیشرت چاپی, چاپ بر روی تیشرت, مفاهیم چاپ شده بر روی تیشرت, خرید تیشرت خام, تیشرت تبلیغاتی

چاپ تبلیغات

یکی از رایج‌ترین انواع چاپ‌ها بر روی تیشرت‌ها و لباس‌ها تیلیغات است. بسیاری از برندها برای بهتر دیده شدن لوگو و یا نام تجاری خود را بر روی لباس‌ها چاپ می‌کنند. مانند چاپ تبلیغات بر روی لباس بازیکنان فوتبال. چاپ نام بعضی از برند ها نیز تنها جنبه زیبایی شناختی دارد و درواقع با چاپ آن برند این مفهوم قرار است منتقل شود که شما طرفدار چه نوع برندی هستید مثلاً چاپ لوگوی فراری بر روی تیشرت یا چاپ لوگوی کوکاکولا! این درواقع نشان دهنده ارزش و جایگاه آن برند است.

زیبای شناختی

خیلی از برندهای لباس‌ها هم هستند که فارغ از تمام این مسائل به دلیل جنبه‌های زیبایی شناختی طرحی را بر روی لباس چاپ می‌کنند.

چاپ اشعار فارسی

هنرمندان و طراحان خوش ذوق ایرانی چند دهه است که برای حفظ فرهنگ ایرانی اقدام به چاپ اشعار بر روی لباس‌ها کرده‌اند. حتی این روزها دیده می‌شود که انواع طرح‌های معماری و باستانی ایرانی بر روی لباس‌ها نقش بسته شده است.

چاپ بر روی لباس‌ها با منظورهای متفاوتی صورت می‌گیرد و هر گروه عقیدتی، مذهبی، فکری و یا تجاری با توجه با منظورهای خاص خود بر روی تیشرت‌های خام طرح‌هایی می‌زنند که می‌تواند کلمه و یا عکس باشد.

روش‌های چاپ

روش‌های مختلفی برای چاپ روی تیشرت وجود دارد که از میان آن‌ها می‌توان به سیلک اسکرین (Silk Screen)، سابلیمیشن (Sublimation)، ترانسفر (Transfer)، و مستقیم (Direct to Garment) اشاره کرد.
گاهی بعضی از این چاپ‌ها نیاز به شرایط نگهداری خاصی دارند، در نحوه تا کردن لباس، شستشو یا اتو کشی آنها. برای اطلاعات بیشتر برای انواع روش های چاپ می توانید مقاله جذاب دیگر ما را بخوانید:

انواع روش های چاپ تیشرت در سال 2022

تیشرت خام

اگر قصد دارید که بر روی تیشرت چاپ انجام دهید نیاز به تهیه تیشرت خام سفید دارید. البته چاپ می‌تواند بر روی هر رنگی باشد. این بستگی به انتخاب و سلیقه شما دارد.
جهت تهیه تیشرت خام می‌توانید با دفاتر فروش ما تماس گرفته و تیشرت خام موردنظر را انتخاب کرده و سفارش دهید. سفارش شما در کمترین زمان به دست شما خواهد رسید.
اطالاعات تکمیلی در: خرید تیشرت خام _ تیشرت تبلیغاتی

نکته پایانی

مقاله «همه چیز درباره چاپ روی تیشرت» توسط گروه تولیدی پوشاک اندیشه تهیه شده است. پوشاک اندیشه تولیدکننده انواع لباس اسپرت و راحتی مردانه و زنانه است. برای دیدن انواع محصولات اندیشه کلیک کنید.
ما در اینجا برای شما برخی از انواع محصولات مردانه فروشگاه اندیشه را معرفی خواهیم کرد:

  • تیشرت و شلوار مردانه
  • بلوز و شلوار مردانه
  • تیشرت و شلوارک مردانه
  • ،هودی مردانه
  • سیوشرت  مردانه
  • کاپشن مردانه
  • لباس ورزشی مردانه
  • ست لباس ورزشی مردانه
  • انواع لباس راحتی مردانه،پیژامه مردانه و…

و انواعی دیگر از محصولات متنوع و به روز، مطابق با به‌روزترین متودهای مد دنیای اسپرت در این تولیدی قابل مشاهده است. شما می‌توانید سفارشان خود را هم به صورت خرید عمده انجام دهید، مانند: خرید عمده بلوز و شلوار مردانه هم می‌توانید سفارش تکی خود را از طریق سایت فروشگاهی اندیشه ثبت نمایید.