پارچه شناسی, مقالات

پارچه های چرم میوه ای

پارچه های چرم میوه ای

پارچه های چرم میوه ای

افزایش علاقه به منسوجات و چرم های گیاهی مطمئناً فراتر از برخی از شرکتهای مد و لوازم جانبی است ! شرکت هایی که به دنبال جایگزینی مناسب برای پارچه های مصنوعی هستند ، راه حلی برای زباله های میوه پیدا کرده اند ، پارچه هایی که از میوه ساخته میشوند یا بهتر بگویم پارچه هایی که از زباله های میوه یا پان ساخته میشوند . معرفی پارچه های چرم میوه ای

FAO (سازمان غذا و کشاورزی) گزارش می دهد که میوه ها و سبزیجات بیشترین ضایعات را در بین تمام محصولات غذایی دارند. در 45 درصد موارد ، میوه ها و سبزیجات به دلیل شکل ظاهری نامناسب ، حتی برداشت نمی شوند و به سادگی از بین می روند.

برخی از شرکت های تولید پارچه ، بر تولید محصولات از طریق اقتصاد مدور متمرکز شده اند و بدین ترتیب محصولی تقریباً صفر ایجاد می کنند. با استفاده از ضایعات میوه به عنوان ماده اولیه ، آنها به طور موثری پارچه هایی را تولید می کنند که برای مد ، کفش و لوازم جانبی مناسب هستند.
پارچه چرم میوه‌ای

تولید پارچه با استفاده از میوه و سبزیجات

میوه و سبزیجات برای ما مفید است. همه ما این را می دانیم. اما اگر لباس های ما از پارچه های میوه ای باشد ، چه می شود؟ آیا این باعث می شود کره زمین نیز سالمتر باشد؟ به ما گفته شده است كه یك كاری كه می توانیم برای كاهش انتشار كربن خود انجام دهیم ، این است كه گوشت گاو كمتری بخوریم ، بنابراین قدم بعدی استفاده از چرم كمتر است.
همچنین می دانیم که تولید پنبه آب زیادی میطلبد . بنابراین نسل بعدی منسوجات ساخته شده از پوست سیب ، تفاله انگور ، پرتقال و آناناس خواهد بود.

4 پارچه ی چرم میوه ای – مد میوه ای

1 – پارچه ی چرم میوه ای ، پارچه ی چرم پرتقال

پارچه ی پرتقال ضمن کاهش ضایعات و آلودگی ، مرکبات را به منسوجات پایدار تبدیل می کند. با بیش از 700000 تن زباله مرکبات که هر سال تنها در ایتالیا تولید می شود ، پارچه ی جدیدی را تولید کرده اند .

پارچه ی چرم میوه ای, پارچه ی چرم پرتقال

2- پارچه ی میوه ای ، پارچه ی چرم سیب

امروزه زباله های صنعت سیب را نیز به پارچه هایی تبدیل می کنند که می توانند برای مد ، کفش و لوازم جانبی مورد استفاده قرار گیرند ؛ از زباله های  سیب (مخصوصاً پوست) برای تولید پارچه ای پایدار و قابل بازیافت استفاده می کند .

پارچه ی سیب ، پارچه ای است که نه تنها دقیقاً مانند پوست به نظر می رسد بلکه از دوام چرم نیز برخوردار است و نشان می دهد که یک جایگزین پایدار کاملاً قابل دستیابی است بدون اینکه به ظاهر یا کیفیت آن آسیب برساند.

پارچه ی چرم سیب

پارچه های چرم میوه ای – چرم سیب

3- پارچه ی چرم انگور – مد میوه ای

شرکتی ایتالیایی با تولید پارچه ای از صنعت بزرگ شراب ، پارچه ای با نام چرم شراب ، مد و شراب را ترکیب کرد. این ماده بیولوژیکی با پردازش انگور به دست می آید. این پارچه از پوسته ها ، دانه ها و ساقه هایی که به عنوان وسیله ای برای دفع زباله هنگام تولید شراب دور انداخته می شوند تولید میشود . این ماده یک جایگزین سازگار با محیط زیست است که می تواند در مد و طراحی داخلی و خودرو کاربرد داشته باشد.

پارچه ی چرم انگور

پارچه های چرم میوه ای

4- پارچه ی چرم پیناتکس Pinatex

پیناتکس پارچه‌ای پایدار است که از برگ آناناس ساخته شده‌است و برای تولید آن نیازی به آب اضافی، کود و آفت کش نیست. برگ آناناس محصول جانبی برداشت آناناس است و درآمد بیشتری را برای کشاورزان کشورهای در حال رشد آناناس فراهم می کند. نتیجه یک ماده طبیعی و فوق العاده متنوع است که در ضخامت های مختلفی وجود دارد و به راحتی به تولید انبوه میرسد .

پارچه های چرم میوه ای

پارچه ی چرم آناناس

منبع : این مطلب توسط تولیدی و عمده فروشی پوشاک مشهد اندیشه تهیه شده است ، این تولیدی برند برتر پوشاک مردانه و زنانه ، تولیدی لباس ست مردانه ، لباس ورزشی مردانه ، لباس راحتی مردانه ، لباس خواب مردانه ، لباس ورزشی زنانه و … می باشد

مطالب مرتبط :

۵ میوه ای که به پارچه تبدیل میشوند

برای هرگونه اطلاعاتی درباره ی پارچه شناسی کلیک کنید « تولیدی پوشاک اندیشه بزرگترین منبع دیجیتال پارچه شناسی »