آموزش های ساده و کاربردی, اخبار و فناوری های روز, مقالات

نحوه کاهش ضایعات لباس

نحوه کاهش ضایعات لباس

نحوه کاهش ضایعات لباس

نحوه کاهش ضایعات لباس

مد سریع ، با جدیدترین روندهای روز و قیمت های نسبتاً پایین و مناسب به معنای تولید انبوه لباس است ، تولید انبوه لباس و عرضه به بازار ارتباط مستقیم با سلامت محیط زیست دارد . نحوه کاهش ضایعات لباس یک موضوع زیست محیطی بسیار حیاتی و مهم است که ارزش بحث و گفتگو و رسیدن به راه حل های موفقیت آمیز را دارد.

براساس گزارشی از بنیاد الن مک آرتور سال 2017 ، صنعت مد بیش از سایر صنایعی مانند : صنعت حمل و نقل هوایی و … بر محیط زیست تاثیر دارد .

مواد پلاستیکی و تاثیر آن بر محیط زیست

علاوه بر مقدار زیادی لباس که سالانه تولید می شود ، انتخاب مواد برای این لباس ها مسئله دیگری است. بسیاری از پوشاک ما حاوی مواد پلاستیکی مانند : پلی استر ، نایلون ، اکریلیک و پلی آمید است. هر بار که این لباس ها شسته می شوند ، میکرو فیبرهای پلاستیکی در اقیانوس پایان می یابند و در نتیجه وارد زنجیره غذایی می شوند. این چیزی است که توسط بسیاری از سازمان های مردم نهاد از جمله دوستداران زمین و محیط زیست برجسته شده است. برای کاهش سرعت صنعت مد ، باید رفتار مصرف کننده ی خود را تغییر دهیم.

راه کارهای کاهش ضایعات لباس

عمده فروشی پوشاک اندیشه ، راه کارهای نحوه کاهش ضایعات لباس را به اشتراک گذاشته است با ما همراه باشید.

  1. در صورت امکان لباس را به جای خرید لباس جدید تعمیر کنید.
  2. تعویض لباس با دوستان و خانواده ، این یک راه سرگرم کننده و ارزان برای تهیه کمد لباس جدید و در عین حال رهایی از لباس هایی است که هرگز نمی پوشید.
  3. لباس هایی که از آن استفاده نمی کنید را به فروشگاه های خیریه در منطقه یا محله ی خود اهدا نمایید.
  4. هنگام خرید لباس جدید ، از مراکز فروش پوشاک با کیفیت بالا خریداری نموده و از لباس هایی که حاوی مواد پلاستیکی هستند خودداری کنید.
  5. اگر امکان تعویض لباس ، بازیافت یا تعمیر آن را ندارید، با آن کیسه هایی درست کرده با کمی لباس درون آن را پر نمایید و سپس این لباس ها را به وسایل جدیدی مانند : کف پوش صندلی ، بالش های کوچک برای ماشین ، کوسن و … تبدیل نمایید.
  6. تعدادی از لباس ها را برای تمیز نمودن وسیله نقیله ، آشپزخانه ( دستگیره ، آبگیر و … ) استفاده نمایید.
  7.  برای طولانی شدن عمر لباس ، آنها را در دماهای پایین بشویید.

نکته : توجه داشته باشید سایت های تجاری زیادی وجود دارند که امکان فروش مجدد لباس های استفاده شده را فراهم نموده اند.

بازیافت لباس های غیر قابل استفاده

این موضوع برای کسی پوشیده نیست که به دلایل مختلف از جمله تبعیت از مد و فشن ، صنعت تولید پوشاک روند رو به رشد خیلی سریعی را طی می کند . با تاکید به موضوع حفظ محیط زیست نیاز به کاهش تولید لباس های جدید داریم ، همانطور که اشاره شد برای حفظ محیط زیست باید دور انداختن لباس هایی که به آنها نیاز نداریم را متوقف نماییم.

در سال 2017 تخمین زده شد که یک کامیون زباله پر از منسوجات که ممکن است در هر ثانیه به عنوان زباله دفن یا آتش گرفته شود. در عوض آن ، می توان تعداد زیادی لباس جدید یا سایر محصولات بازیافت کرد . بازیافت لباس ممکن است ، طبق این تحقیق از یک کامیون منسوجات ، کمتر از 1٪ از مواد بازیافتی صرف تولید لباس جدید و 12٪ از آنها برای اهداف دیگر مانند عایق یا پر کردن تشک صرف می شود.

معرفی منبع :

عمده فروشی پوشاک مشهد ،برند برتر تولید انواع پوشاک راحتی و اسپرت ، سویشرت شلوار مردانه ، هودی و شلوار مردانه ، کاپشن شلوار مردانه ، شویشرت شلوار زنانه ، ست لباس ورزشی مردانه ، ست لباس ورزشی زنانه و … مطلب فوق را با موضوع نحوه کاهش ضایعات لباس از سایت chec ترجمه نموده است.