پوشاک, مقالات

لباس مناسب خواب کودک

لباس خواب مناسب کودک

لباس مناسب خواب کودک

 خرید لباس مناسب خواب کودک کار آسان و راحتی به نظر می رسد . زیرا دیگر نگران نیستید که فرزند شما در معرض دید عموم مردم است ، کودک شما در منزل حضور دارد و یک لباس راحت برایش ضروری ست. از آنجا که کودکان هر روز به ساعت های زیادی خواب نیاز دارند ، بسیاری از بچه ها زمان بیشتری را برای پوشیدن لباس خواب می گذرانند.
لباس مناسب خواب کودک

پیژامه ها لباس راحتی برای کودکان هستند و حتی با رشد سریع بچه ها ، می توانند یک جایگزین سریع و راحت برای استفاده در منزل باشند.

افزایش رشد کودکان باعث می شود تا والدین سایز بزرگتری بخرند اما نکته ی قابل توجه این است که کودکان تحرک زیادی دارند و پوشیدن لباس گشاد و بزرگ هم برایشان ناراحت کننده است و هم امنیت و سلامتی کودک را به خطر می اندازد ، اتفاقاتی مانند : افتادن ، آتش سوزی و … ناشی از گیر کردن لباس به اشیاء اطراف است.

بسیاری از کودکان ساعات زیادی را در رختخواب می گذارند و علتش این است که کودکان در سن رشد قرار دارند ، بنابراین لباس های راحتی شان را به همان اندازه ی واقعی خودشان خریداری نمایید. بعلاوه فعالیت و تحرک کودکان باعث ساییدگی مچ و زانوی لباس می شود بنابراین انتخاب پارچه ی بادوام اما نرم و راحت ملاک انتخاب است.

پارچه ی مناسب برای لباس خواب کودک

شناخت پارچه های مورد استفاده در لباس بچه گانه با توجه به حساسیت بالای لباس بچه گانه نسبت به پوشاک بزرگسالان ، از اهمیت قابل توجهی در صنف پوشاک برخوردار است.

الیاف طبیعی مانند : پنبه و پشم بهترین الیاف برای تولید لباس مناسب خواب کودک ، هستند ، اما ممکن است حساسیت زا باشند و نیاز به مراقبت دارد در حالی که برخی از والدین فوق العاده نگران لباس خواب های مقاوم هستند.

لباس خواب 100٪ پنبه ای بسیار نرم ، گرم و سبک است و عملکردی مناسب دارد.

علاوه بر پنبه ، پارچه های نخی ، پشمی ، لاکرا ، ترکیب نخ و پلی استر ، مخمل چوب کبریتی و … برای دوخت انواع پوشاک بچگانه کاربرد فراوانی دارد.

لباس خواب کودکانه, سرهمی کودک

  چگونه برای کودک مان لباس خواب بدوزیم ؟

برای دوخت یک لباس خواب راحت در منزل ، با کمترین هزینه می توان اقدام نمود سایت بیتوته آموزش آسان دوخت لباس خواب بچگانه را به اشتراک گذاشته است .
با دوختن این لباس هم پولتان را هدر نداده‌اید هم لباسی راحت برای خواب کودکتان تهیه کرده‌اید. برای این لباس از پارچه‌ای نرم و کشی استفاده کنید.
دقت کنید پارچه‌تان در مقابل شستشوی مکرر بادوام باشد مثل پارچه‌های نخی یا حوله‌ای. از فرزندتان بخواهید در انتخاب طرح پارچه به شما کمک کند.

بازگشت به لیست