مقالات, نکاتی پیرامون رنگ لباس

ست کردن خلاقانه ی رنگ لباس

ست کردن خلاقانه ی رنگ لباس

همان گونه که میدانید همه ما در طول شبانه روز با طیف وسیعی از رنگ ها سر وکار داریم که برخی از آن ها برای ما دوست داشتنی و زیبا هستند و وبعضی دیگر بر خلاف سلیقه و علاقه ما هستند ، رنگ های زیبا و دوست داشتنی معمولا شاکله ی پوشش ما را تحت تاثیر قرار میدهند ، بنابراین بهتر است ست کردن خلاقانه ی رنگ لباس را یاد بگیریم .

ست کردن خلاقانه ی رنگ لباستیشرت شلوار مردانه

نحوه ی ست کردن رنگ لباس

افراد زیادی هستند که ترجیح می دهند از رنگ های سفید،سیاه،طوسی،و قهوه ای،برای لباس خود استفاده کنند چون هم راحت تر باهم ست میشوند و هم زمان زیادی برای فکر کردن و هماهنگ کردن رنگ ها لازم نیست.

اما همه این تفکر را ندارند و  بهتر گاهی اوقات که کمی از استعداد و ذوق خود بهره بگیریم و دو و یا چند رنگ را به نحوی هنرمندانه و خلاقانه کنار یک دیگر قرار دهیم تا علاوه بر زیبایی از مزایای سلامتی آن نیز بهره مند شویم.  بعله تعجب نکنید رنگ ها تاثیرات روانی متعددی بر روی روحیات و همچنین سلامت انسان میگذارند .

ست بلوز شلوار مردانه بلوز شلوار مردانه

مثلا نگاه کردن به رنگ های تند و گرم مثل قرمز و خردلی و یا صورتی پر رنگ هورمون دوپامیل که به هورمون احساس خوب معروف است در مغز ترشح میکند و با عث تقویت روحیه و نشاط میشود ؛ همچنین نگاه کردن به رنگ های سرد و ملایم منجر به ترشح هورمون اکسی توسین شده که باعث ایجاد آرامش وخون سردی در بدن انسان می شود.

ترکیب رنگی برای لباس ست مردانه و زنانه و تاثیرات رنگ بر سلامتی

ترکیب رنگی قرمز روشن و شرابی

از آنجایی که رنگ قرمز روشن دارای بیشترین درجه گرما در طیف نوری بوده و همچنین یک محرک قوی برای واکنش درمغز مردان است ست کردن قرمز روشن به همراه شرابی انتخاب آیده آلی برای جلب توجه مردان و دیده شدن هرچه بیشتر است.
ویژگی روانی: این ترکیب رنگی باعث افزایش متابولیسم بدن شده در نتیجه باعث کاهش وزن میشود همچنین رنگ شرابی حالت تندی قرمز را از بین می برد

ست تیشرت شلوار زنانه

ست کردن خلاقانه ی رنگ لباس


 

تر کیب رنگی بنفش و زرد:

رنگ بنفش رنگ فوق العاده آرام کننده است و قرار گرفتن آن کنار رنگ زرد شما را زیبا جذاب و دوست داشتنی نشان میدهد.
وپژگی روانی: رنگ بنفش از آن جایی که باعث آرامش میشود مناسب زمانی است که شما خسته و یا عصبانی هستید؛ رنگ زرد نیز باعث احساس شادی در انسان میشود و همچنین تقویت کننده روحیه است.

ترکیب رنگی سبز و بلوطی:

شما اگر مانتو و یا پیراهن سبز رنگ دارید می توانید آن را با کفش ،شلوار و یا کیف بلوطی ست کنید این دو رنگ در کنار هم بسیار با شکوه هستند.
ویژگی روانی:این ترکیب رنگی برای کسانی که دچار گرفتگی و یا فشار خون بالا می باشند مناسب است .

ترکیب رنگی سرخابی و آبی لاجوردی

معمولا این ترکیب های رنگی در محدوه سنی 30 تا 45 سالگی طرفداران زیادی دارد؛ علاوه براین سرخابی یک رنگ جوان پسند در عین حال زنانه است اما قرار گرفتن آبی لاجوردی در کنار آن رنگ سرخ آبی را خنثی می کند .
ویژگی روانی:این ترکیب برای کسانی که دور چشم آنان سیاه شده و دوست ندارند که این نقص دیده شود ، و یا حد اقل به چشم نیاید فوق العاده است .

تیشرت شلوار زنانه

ست کردن خلاقانه ی رنگ لباس

ترکیب رنگی ارغوانی و یشمی

همراه شدن رنگ سبز یشمی با رنگ ارغوانی حالت تندی رنگ ارغوانی را خنثی کرده ودر واقع باعث میشود که رنگ پوست شما باز تر به نظر بیاید واین ترکیب رنگی به بیشتر افراد می آید.
ویژگی روانی: این ترگیب رنگی برای از بین بردن استرس واضطراب گزینه ی مناسبی است.