مقالات, نکاتی پیرامون رنگ لباس

روانشناسی انتخاب لباس

روانشناسی انتخاب لباس

روانشناسی مد یا روانشناسی انتخاب لباس چیست ؟ لباس هایی که میپوشید در مورد شما چه میگویند می گویند ؟ در این مطلب به این سوالات و  روانشناسی انتخاب لباس و اینکه چگونه مد بر روی چشم انداز  شما تاثیر می گذارد بحث خواهیم کرد .

همانطور که گفتیم بررسی روانشناسی انتخاب لباس را در پیش داریم ،تولیدی و عمده فروشی پوشاک مردانه اندیشه در تولید محصولات خود تلاش نموده تا محصولاتی متناسب با فرهنگ ایرنی و در خور شان ایرانیان تولید کند ، پس توصیه میکیم برای خرید انواع پوشاک راحتی مردانه ، لباس ست مردانه و زنانه ، لباس ورزشی مردانه و … از محصولات برند لباس ایرانی اندیشه خریداری کنیم .

روانشناسی انتخاب لباس

روانشناسی انتخاب لباس

روانشناسی مد

با لباس هایی که ما می پوشیم، سیگنال های قدرتمندی را برای همسالان و غریبه ها می فرستیم و تصویر خودمان را که می خواهیم نمایش دهیم،  با این حال،  مجموعه ای از نظرسنجی های روانشناختی تاثیر واقعی انتخاب لباس ها را بر نحوه برخورد ما با یکدیگر و قضاوت یکدیگر نشان می دهد، انتخاب های مد می تواند بر روی تصویرتان تاثیر بگذارد، این تصور که شما به دیگران منتقل می کنید و به نوبه خود ، بازگو کننده ی شیوه رفتار دیگران نسبت به شما است.

چرا روی انتخاب لباس تاکید میشود ؟

کمد لباستان در مورد شما چه می گوید ؟ در تمدن های اولیه، هدف کلیدی لباس، نگه داشتن ما گرم  از گرما و سرما بود، امروزه، لباس از یک دارایی عملی به یک نشانگر اجتماعی توسعه یافته است: آنها بر ما تأثیر می گذارند.

در انسان ها، توانایی برای پوشیدن لباس، یک امتیاز است که بتوانیم یک فرد را در یک جمعیت تشخیص دهیم ، همچنین در بسیاری از موارد فرد کمی و کاستی هایش را در لباس پنهان میکند ، منظور از کمی و کاستی ویژگی های ظاهری وی نمیباشد ، بلکه منظور کاستی هایی است که وی در خود احساس میکند و درصدد جبران آن بر میآید .

تحت تاثیر قرار دادن دیگران با پوشیدن لباس ؟

طبق مطالعه ای که توسط جوزف بنز در دانشگاه نبراسکا انجام شد، بیش از 90 مردان و زنان را  مورد بررسی قرار داد ، محققان دریافتند که هر دو جنس معمولا در هنگام قدم زدن از فریب استفاده می کنند اما برای اهداف متفاوت. به نظر می رسد که مردان تلاش می کنند خود را فردی با موقعیت مالی خوب نشان دهند ، که توانایی انجام هرکاری را دارد . 

با این حال، زنان با توجه به تصویر بدنی خود و ویژگی های فیزیکی در تلاش برای نشان دادن جذاب تر هستند.

کدام رنگ جذاب تر است ؟

یکی دیگر از عواملی که در انتخاب لباس ما تاثیر دارد ، رنگ  است  ؛ در یک آزمایش، محققان افراد را در لباس های رنگی مختلف عکس گرفتند و سپس از شرکت کنندگان خواسته اند تا جذابیت افراد را در عکس های حاصل از آنها ارزیابی کنند.

نتیجه ی این آزمایش بسیار جالب است ، آنها دریافتند که رنگ لباس بر نحوه ی تاثیر گذاری مردان و دختران تاثیر می گذارد ، به این صورت که برای مردانه رنگ ها بسیاراهمیت داشت ، آن ها زنان را از روی رنگ لباسشان دسته بندی کردند ، در حالی که برای زنان رنگ بسیار اهمیت نداشت  .

اما پاسخ به این سوال که کدام رنگ جذاب تر است ؟ رابرتز و همکارانش متوجه شدند که لباس های قرمز تماشاگران را بیشتر جذب میکند

کدام رنگ جذاب تر است ؟

کدام رنگ جذاب تر است ؟

نتیجه گیری

بطور کلی برای روانشناسی مد مردانه : پوشیدن لباس های تنگ و بدن نما منجر به کاهش فیس مردانگی آن ها میشود ، اما لباس های بامزه و متفاوت اینگونه نیستند .

به طور طبیعی، بسیاری از یافته های تحقیق در زمینه روانشناسی انتخاب لباس، ارزش های فرهنگی جامعه را در بر می گیرند که در آن فرد زندگی می کند. به عنوان مثال، تفاوت فرهنگی در تفسیر رنگ، به این معنی است که ممکن است در یک کشور رنگ قرمز خیلی جذاب تر باشد ، اما در جای دیگر پوشیدن رنگ قرمز زیاد مورد توجه نباشد .

در هر صورت پوشیدن لباس به فرد و ویژگی ای فرهنگ محل زندگی او برمیگردد ، بنابراین بهتر است هر فرد متناسب با هنجارهای جامعه ی خود لباس انتخاب کند .

https://atpo.ir/new/%d8%aa%d8%ba%db%8c%db%8c%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%d8%b1%d9%88%d8%a7%d9%86%d8%b4%d9%86%d8%a7%d8%ae%d8%aa%db%8c-%da%a9%d9%87-%d9%87%d9%86%da%af%d8%a7%d9%85-%d9%84%d8%a8%d8%a7%d8%b3-%d9%be%d9%88%d8%b4%db%8c/

بازگشت به لیست