پوشاک, مقالات

خرید لباس پنبه

خرید لباس پنبه

خرید لباس پنبه

خرید لباس پنبه: در جهان بیش از هر نوع الیاف طبیعی دیگر از پنبه استفاده می شود و در درجه اول آن را می کارند و برای تولید پارچه استفاده می کنند. شورای ملی پنبه آمریکا اظهار میدارد که ، از سایر قسمتهای گیاه پنبه استفاده خوبی می شود و در تولید مواد غذایی ، پلاستیک و محصولات کاغذی استفاده می شود.

چرا لباس های پنبه ای بخریم ؟

از آنجا که پنبه یک محصول طبیعی است و به دلیل نحوه طراحی و تولید آن به عنوان لباس ، دارای مزایای بسیاری است ، از جمله توانایی کنترل رطوبت ، عایق بندی ، ایجاد راحتی و همچنین ضد حساسیت و پارچه ای بادوام است.

1- پارچه ی پنبه رطوبت را کنترل میکند

پارچه پنبه ای قابل تنفس است و رطوبت را از بدن منتقل می کند و جاذب است و مانند حوله رطوبت پوست را از بین می برد. پنبه به شما این امکان را می دهد که هنگام ورزش راحت بمانید ، و باعث می شود رطوبت بین پوست و لباس شما جمع نشود.
در مجمع بین المللی ارتقاع پنبه اظهار شده است که پنبه قبل از مرطوب شدن می تواند تا یک پنجم وزن خود را در آب بگیرد.

2- لباس پنبه ای عایق است

عایق کاری لباس پنبه ای با ایجاد عایق حرارتی در تابستان و زمستان از گرما و سرما محافظت می کند زیرا پارچه پنبه هوا را بین الیاف پارچه به دام می اندازد. الیاف پنبه موجود در لباس باعث می شود هوای بیشتری بین پوست و پارچه به دام بیفتد که به عایق و راحتی کمک می کند.

3- لباس های پنبه ای ضد حساسیت هستند

پارچه پنبه به ندرت باعث واکنش های آلرژیک می شود و پوشیدن پنبه اغلب به کسانی که آلرژی پوستی دارند توصیه می شود. از آنجا که پنبه ضد آلرژی است و باعث تحریک پوست نمی شود ، در محصولات پزشکی مانند بانداژ و گاز استفاده می شود و در مورد لباس کودک پارچه انتخابی است.

4- لباس های پنبه ای ضد آب هستند

 پارچه های پنبه ای را می توان در فرایند تولید پارچه به پارچه های مقاوم در برابر آب تولید کرد. به عنوان مثال ، می توان پنبه را به یک پارچه با بافت تنگ و متراکم با سطح ضد آب  تبدیل کرد تا لباس مقاوم در برابر آب باشد ، با این وجود پارچه نخی راحتی و تنفس خود را حفظ می کند.

5- لباس های پنبه ای راحت هستند

 لباس های نخی نرم است و به راحتی کش می آید ، و این لباس را برای پوشیدن راحت می کند به نقل از مجمع بین المللی ارتقاع پنبه ، به دلیل نرمی و راحتی آن اغلب در لباس زیر و زیر پیراهنی استفاده می شود.

6- لباس های پنبه ماندگاری بالایی دارند

پنبه از مقاومت کششی بالایی برخوردار است ، باعث می شود محکم ، با دوام باشد و کمتر پاره شود. در صورت خیس بودن ، 30 درصد تقویت می شود.

مدل های لباس پنبه ای برند اندیشه

1- خرید تیشرت پنبه ای زنانه مدل نرگس

خرید لباس پنبه | خرید پوشاک الیاف طبیعی | تیشرت پنبه | لباس تابستانی پنبه

خرید تکی تیشرت پنبه  از طریق اینستاگرام
خرید عمده تیشرت پنبه زنانه

2- خرید نیم تنه ساق زنانه

خرید لباس پنبه | خرید لباس راحتی زنانه | خرید لباس ورزشی زنانه

3- خرید تیشرت شلوار مردانه مدل یوشیج

خرید تیشرت شلوار مردانه | خرید لباس پنبه | تیشرت شلوار پنبه ای مردانه

4- خرید ست تاپ شلوارک مردانه

خرید لباس پنبه - تیشرت شلوارک مردانه -خرید تیشرت شلوارک مردانه

 

خرید لباس پنبه ای در مشهد

لباس های پنبه ای در تولیدی های بزرگی مانند تولیدی و عمده فروشی پوشاک اندیشه به تولید انبوه میرسد ، لباس های پنبه ای برند اندیشه دارای ویژگی های زیر است :

  • ست لباس های الیاف طبیعی برند اندیشه نرم و جاذب هستند پوشاک راحتی مردانه و زنانه ، پوشاک ورزشی مردانه از پارچه های مرغوب و باکیفیت پنبه تولید میشوند .
  • الیاف طبیعی تا 27 درصد از وزن خود میتوانند آب نگه دارند ، مگر در مواردی که مرطوب باشد .
  • پارچه پنبه نمیتواند بار الکتریکی را حفظ کنند برای همین از چسبیدن لباس به بدن جلوگیری میکند .
  •  الیاف طبیعی به علت ساختار منحصر به فرد خود تنفس طبیعی دارند .
  • لباس های الیاف طبیعی نسبت به الیاف مصنوعی که از نفت تولید میشوند پوشش بسیار راحت تری دارند .
  •  در هنگام رطوبت قوی تر هستند .
  •  پنبه در فصل گرما و تابستان هدایت خوبی از گرما دارند .

موارد استفاده از پارچه ی پنبه در صنعت نساجی :

یکی از استفاده‌های پنبه در صنعت نساجی است . استفاده‌ هایی مانند پارچه‌ های پنبه‌ای ، جوراب ، لباس زیر ، لباس کودک ، حوله‌ها ، پارچه‌های مخملی ، کالای خواب و … نخ مورد استفاده در قلاب‌ بافی و بافندگی نیز اغلب از جنس پنبه است .
بسیاری از پارچه‌ ها تماماً از الیاف پنبه تولید می‌شوند ، همچنین می‌توان برخی دیگر از الیاف را با پنبه مخلوط کرد و به این ترتیب خواص مورد نیاز دیگری به منسوج اضافه نمود. به عنوان نمونه مخلوط ابریشم مصنوعی با پنبه یا مخلوط الیاف مصنوعی مانند پلی‌استر با پنبه . همچنین می‌توان نخ پنبه‌ای را با نخ کشیده شده مخلوط کرد و پارچه‌ های کشباف مورد نیاز برای لباس‌ هایی مانند شلوار جین و لباس های کشی تولید کرد .
علاوه بر صنعت نساجی ، پنبه در تورهای ماهی‌گیری ، فیلتر قهوه و چای ، مواد منفجره نیترو سلولز ، کاغذ و صحافی  … استفاده می‌شود . از پنبه‌ دانه  باقیمانده نیز می‌توان برای تولید روغن پس از پالایش مانند هر روغن دیگری استفاده کرد .

مطالب مرتبط :

خواص منحصر بفرد پارچه ی پنبه
تاریخچه و کاربرد پارچه ی پنبه ای