مقالات, نکاتی پیرامون رنگ لباس

برای مصاحبه ی شغلی چه رنگی بپوشیم

برای مصاحبه ی شغلی چه رنگی بپوشیم

اگر شما هم در پی یافتن کار هستید و قرار است ، در یک محاصبه ی شغلی حضور داشته باشید ، بهتر است کمی هم روی پوشش خود تمرکز کنید ؛ لباسی که شما برای مصاحبه شغلی انتخاب میکنید ، علاوه بر تاثیر گذاری بر مجری مصاحبه بر خودتان و ایجاد تمرکز حواص ، افزایش یا کاهش اعتماد بنفس تاثیر میگذارد ، پس با ما همراه باشید تا به این سوال که برای مصاحبه ی شغلی چه رنگی بپوشیم ؟ اطلاعاتی را بدست آوریم .

برای مصاحبه ی شغلی چه رنگی بپوشیم

برای مصاحبه ی شغلی چه رنگی بپوشیم

تولیدی پوشاک اندیشه ، تولید کننده ی لباس ست مردانه و زنانه ، ست بلوز شلوار مردانه – زنانه و تیشرت شلوار مردانه – زنانه در این مقاله رنگ های مناسب برای پوشش یک مصاحبه ی شغلی را معرفی خواهد کرد.

از آنجایی هیچ تصوری نسبت به شما در اولین برخورد وجود ندارد ، بنابراین انتخاب رنگ  میتواند ، یک بخش حیاتی از اولین تصور باشد ، بنابراین مهم است که در انتخاب رنگ اطلاعاتی را بدست آوریم.

برای مصاحبه ی شغلی چگونه لباس بپوشیم ؟

رنگ هایی مناسب با حرفه ی مورد نظر بپوشید :نگاهی به صنعت  بیندازید ، رنگ هایی که بیشترین علاقه مندان را را دارد و مناسب با حرفه ی شما باشد ، را برگزینید ، توجه کنید که به محیط کاری دقت کنید و سعی کنید ، اطلاعات دقیقی از شرکت و قوانین آن بدست آورده و متناسب با آن لباس بپوشید .

به عنوان مثال، شغل هایی مانند: بانکداری، حسابداری و .. ، رنگ هایی مانند آبی خالص یا خاکستری زغال سنگی ؛ تاثیر بسیار مثبتی خواهد داشت. شما با پوشیدن این رنگ ها اعتماد بنفس بیشتری خواهید داشت و مشتریان به راحتی پیام های شما را دریافت میکنند .

برای شغل های صنعت و هنر : مرسوم ترین لباس ها برای مصاحبه ی شغلی معمولا برای زنان ، رنگ های پایه تری مانند سیاه را با رنگ مد روز است ، بنابراین بهتر است با آخرین روند های مد و رنگ در آن سال مطلع شوید. و مردان نیز می توانند رنگ های مد را در پیراهن خود بکار ببرند، یا می توانند ساده بپوشند که بهترین آن تر کیب سیاه و سفید است.

متقاضیان بانکداری، بیمه، حسابداری و شرکت های حقوقی : نکته ای که باید بدان توجه ویژه ای داشته باشید ، این است که معمولا در مصاحبه پشت میز قرار میگیرید ، و از کمر به بالا معمولا در معرض دید است ،

بنابراین خانم ها سعی کنند یک روسری شیک و بسیار بسیار زیبا ، یا از قطعات تزئینی برای اطراف صورت خود استفاده کنند ، آقایان نیز میتوانند یک بلوز کاملا سفید و کلاسیک را با یک کراوات جالب ست کنند  و از رنگ هایی که مخصوص تفریحات و ورزش هستند اجتناب کنند.

پایین آوردن سطح اضطراب در مصاحبه ی شغلی با انتخاب رنگ مناسب

معمولا سطح اضطراب در مصاحبه های شغلی بالاست ، بنابراین بهتر است ، رنگ هایی را که به شما احساس اعتماد به نفس، بیشتری میدهد بپوشید ، رنگ هایی را انتخاب کنید که ، سبب تمرکز حواس و کنترل شود .

بهترین رنگ ها برای مصاحبه ی شغلی

  1. رنگ های خنثی : برای مثال ترکیب یک آبی ملایم با خاکستری می تواند یک ظاهر متین و آرام به شما بدهد
  2. رنگ مشکی : برای محیط های کاملا رسمی پیشنهاد میشود ،نشان دهنده ی قدرت و اقتدار است و نفوذ شماست .
  3. رنگ سورمه ای : برای یک محیط که میخواهید ارتباط گرم و صمیمی برقرار کنید .
  4. استفاده از رنگ های تند: رنگ های تند را در جزئیات استفاده کنید ، مانند کراوات .
  5. رنگ سفید : نشان دهنده ی اینست که شما در هر صورتی نظم کای دارید .
  6. رنگ طوسی : این رنگ بسیار شیک و زیباست و شما را در یک جلسه کاملا قدرتمند نشان میدهد.
  7. رنگ قهوه ای : اگر میخواهید رنگ قهوهای بپوشید ، بهتر است لباسان کاملا ساده باشد ، این رنگ برای هر مصاحبه ی شغلی زیباست .
  8. آبی : رنگ آبی حس اعتماد و اطمینان را ایجاد میکند، و در نگا اول یک احساس مثبت ایجاد میکند .

برای مصاحبه ی شغلی چه رنگی بپوشیم و در نهایت همیشه باید توجه داشته باشید که رنگ های جیغ و تند را کنار بگذارید ، همچنین لباس های طرحدار نپوشید .

رنگ های مناسب برای ارائه و سخنرانی