مقالات, نکات نگهداری و مراقبت پوشاک

از بین بردن پرز لباس + پرز دستمال کاغذی

از بین بردن پرز لباس + پرز دستمال کاغذی

برخی از لباس های شما ممکن است پرز شوند و حالت اولیه ی خود را از دست بدهند؛ این حالت بیشتر برای لباس های رنگ تیره میباشد. در این مطلب می آموزیم چگونه پرز های لباس را از بین ببریم؟ از بین بردن پرز لباس + پرز دستمال کاغذی.

چگونه پرز های لباس را از بین ببریم ؟

1-استفاده از چسبندگی و ساییدگی یک غلطک چسبان

برای حذف پرز از یک غلتک آستر استفاده کنید شما می توانید آنها را از سوپرمارکت، و از فروشگاه های پارچه خریداری کنید. غلطک را روی لباس با حرکات بالا و پایین بکشید. همانطور که به حرکت ادامه می دهید، متوجه خواهید شد که چسبندگی غلطک کاهش می یابد.

هنگامی که این اتفاق می افتد، ورق چسبناک را بردارید تا چسبندگی تازه ای ایجاد شود؛ این کار را تا زمانی که خاصیت چسبندگی کاملا از بین برود ادامه بدهید سپس ورق را از روی غلطک بردارید .

2- برای از بین بردن پرز یک غلطک دست ساز خانگی بسازید

یک غلتک دست ساز خانگی بسازید، شما نیاز به یک رول و یک چسب پهن دارید. اندکی از نوار را باز کنید و انتهای آن را در انتهای غلطک قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که سمت چسبنده نوار به سمت شما روبرو است، و طرف صاف به سمت غلطک باشد.
با دقت نوار را در اطراف غلطک در یک مارپیچ قرار دهید، برای استفاده از این وسیله، به سادگی غلطک را روی لباس خود قرار دهید. آن را با دستگیره نگه دارید و آن را به بالا و پایین بچرخانید تا پرز ها را جذب کند.

3-رول چسب را دور دست خود بپیچید و پرز های لباس را از بین ببرید

4-از ژیلت و ریش تراش الکتریکی استفاده کنید

چگونه پرز های لباس را از بین ببریم ؟

از بین بردن پرز لباس + پرز دستمال کاغذی

5-استفاده از سنگ پا برای از بین بردن پرز لباس

از سنگ پا برای رفع پرز ها استفاده کنید، البته بخاطر داشته باشید که برای لباس های پشمی، پنبه ای و پارچه های ظریفی مانند ابریشم از آن استفاده نکنید.
همچنین سنگ را بطور مداوم در یک مکان نکشید که سبب پاره گی میشود .

رفع پرز دستمال کاغذی از روی لباس

گاهی بر اثر یک اشتباه کوچک که جیب لباس ها را خالی نکرده ایم لباس های داخل ماشین پرز میشود میخواهیم راه حلی برای اینکه چگونه پرز دستمال کاغذی را از روی لباس رفع کنیم را بیان کنیم ؛ در ادامه 3 روش برای رفع پرز دستمال کاغذی از روی لباس :

1-تکان دادن یا خشک کردن برای رفع دستمال کاغذی لباس

  • لباس را خوب بتکانید، این کار را جایی انجام دهیم که برای تمیز کردن آسان است. چندین بار این کار را انجام دهید.
  • با استفاده از یک برس باقی مانده پرز ها را از روی لباس بردارید.
  • لباس را در خشک کن قرار دهید.
  • اجازه دهید لباس ها برای دومین بار خشک شوند تا آخرین پرز ها هم از بین برود.
چگونه پرز دستمال کاغذی را از روی لباس رفع کنیم

رفع پرز دستمال کاغذی از روی لباس

2-استفاده از آسپرین برای از بین بردن پرز دستمال کاغذی

  • در یک سطل یا تشت پلاستیکی آب گرم بریزید، چهار عدد قرص  آسپرین را در آب بندازید و لباس ها را به این محلول اضافه کنید؛ مقدار آب به میزان لباس بستگی دارد، اما معمولا از 2 لیتر آب استفاده  کنید.
  • لباس را در با آب خوب مخلوط کنید تا آسپیرین حل شود، آسپرین فورا پرز دستمال کاغذی را از بین می برد. معمولا هنگامی که داخل جیب بوده و پرز آن همه ی لباس را فراگرفته از روش قرص آسپرین استفاده میکنند. یادتان باشد، آسپرین هیچ آسیبی به لباس نخواهد زد .
  • لباس ها را به مدت یک شب در محلول بگذارید، سپس آنها را در یک چرخه ی ظریف خشک کنید، لباس ها میتوانند به آرامی به حالت پاک و آماده در بیاید.

از بین بردن پرز لباس با قرص آسپرین

3- از بین بردن پرز های دستمال کاغذی با دست

  • لباس پرز گرفته ای که خشک شده است را انتخاب کنید، معمولا وقتی لباس ها خشک باشند پرز ها راحت تر از روی آنها پاک میشوند .
  • از یک چسب نواری استفاده کنید ، آن را دور دست خود بپیچید، قسمت چسبناک به سمت بیرون باشد، سپس روی لباس ضربه های آرام و متوالی بزنید تا پرز ها به چسب بچسبند.
  • میتوانید از یک غلطک چسبناک نیز استفاده کنید تا پرز ها از بین برود.

از بین بردن پرز دستمال کاغذی

منبع : تولیدی پوشاک اندیشه برند برتر پوشاک مردانه و زنانه

معرفی : (تولیدی اندیشه بزرگترین عمده فروشی پوشاک مردانه و زنانه در مشهد میباشد ، تولیدات این شرکت شامل تیشرت شلوار مردانه ، بلوز شلوار مردانه، کاپشن شلوار مردانه، سویشرت شلوار مردانه و … میباشد )

مطالب مرتبط با این موضوع :
شستشوی صحیح انواع پارچه
محافظت لباس های پشمی از بید و حشرات موذی
نحوه ی خشک شویی لباس های حساس